У Тернопільській та Івано-Франківській областях люди протестують проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі

Рубрика: Новини

22-02-17-03     В Тернопільській області розгорівся справжній скандал через намір спорудження на Дністрі каскаду ГЕС. До протестів приєднуються і жителі Івано-Франківської області, населені пункти яких розташовані поблизу річки (ВІДЕО).

     Амбітний та дороговартісний проект покликаний дати Україні змогу отримувати більше електроенергії, але науковці попереджають про ціну цього – знищення унікальної флори та фауни, а також об’єктів історичної спадщини та навіть пророкують екологічну катастрофу.

     У селі Горошова близько семи сотень господарств, більша частина яких розташовані на березі Дністра. Люди побоюються, що в разі появи водосховища їхні будинки просто підуть під воду.

22-02-17-01

     «Вода йшла, так прибуло сильно, що весь город затопило, теплиці, аж попре хату, так то було на шість метрів, а якщо буде на дев’ять, то я вже не знаю», – розповідає мешканка с. Горошова Натяля Василинюк.

     В компанії УКРГІДРОЕНЕРГО прогнозують підйом води якраз на дев’ять метрів при будівництві каскаду гідроелектростанцій. Проект вартістю мільярд сто мільйонів євро передбачає зведення на річці шести ГЕС, це вагомий крок до альтернативної енергетики.

22-02-17-02

     «По перше це екологічно чиста енергія, нема викидів у повітря, забруднення, по друге при цьому ми економимо газ та вугілля, які потрібні тепловим електростанціям. Також зможемо забезпечити водою цей регіон, навіть тоді, коли буде сухий період. Це накопичена питна вода, по друге це виробництво електроенергії, по третє це захист від паводків», – розповідає заступник генерального директора ПАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО» Юрій Литвиненко.

    Мешканців сіл ці аргументи не переконали. У Горошовій збирають ВІЧЕ. Вимагають заборонити будівництво.

22-02-17-03

    «Ми проживаємо тут і куди мене виселять з хати, куди я маю піти. Село знищиться повність, а не лише половина», – наголошує місцевий мешканець.

    Науковці кажуть, що вірогідність затоплення сіл все ж існує, до того ж вимагають чіткої відповіді, чи оцінили розробники проекту усі ризики.

22-02-17-04

     «Треба прорахувати, чи буде в довготривалому експлуатаційному режимі тих 0,9 чи навіть 1 Мега Ватт електроенергії вартувати тих руйнувань природного середовища, Дністровського каньйону як заповідного об’єкту», – наголошує доктор біологічних наук Василь Грубінко.

     Тернопільська влада ще торік майже одноголосно ухвалила – ГЕС на території області зводити не дозволить. Втім, кажуть депутати, розробка проекту триває.

22-02-17-05

     «Це рішення було відправлено на кабінет міністрів, відповідно наскільки мені відомо цей лист був пере направлений кабінетом міністрів на Мінпаливенерго. Наскільки я розумію реакції ніякої, а в грудні 2016 року оголошено тендер на проведення вишукувальних робіт щодо розробки цього проекту», – розповідає депутат тернопільської обласної ради Роман Нитка.

    В УКРГІДГОЕНЕРГО ж кажуть, що про підтоплення, а тим паче затоплення сіл не йдеться. Мовляв фахівці дослідили – ГЕС будуть безпечними.

    «Ми планували затоплення, але мова йшла про пойменні частини русла, ті, які затоплюються під час паводку. Ми не очікуємо великої зміни ландшафту», – розповідає заступник генерального директора ПАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО» Юрій Литвиненко.

     В одночас у компанії зазначають, що ГЕС будуватимуть тільки після погодження з місцевими громадами.

Джерело:

Телевізійний канал «1+1»

Програма «ТСН»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree