В Австралії евакуюють рідкісних риб через посуху

Рубрика: Новини

     Небувалу рятувальну операцію по переміщенню риб з нижньої течії річки Дарлінг в тимчасові притулки проводять в Австралії вперше. Причина цьому – рекордно низький рівень води в річці (ФОТО)

    У той час, як в Україні літній сезон закінчився, в Австралії він ще не почався. Але посухи вже відзначені. Щоб врятувати рідкісних риб з річки Дарлінг, влада штату Новий Південний Уельс прийняли рішення тимчасово перемістити річкову живність в більш безпечні регіони до закінчення спекотного періоду до тимчасових притулків.

     Місцева влада минулого тижня виділили 10 млн. дол. на цю програму, щоб пом’якшити наслідки річкового кризи в наступаючому сезоні.

      “Почавши операцію зараз, ми робимо перший крок, поки ще є шанс врятувати так багато риби, скільки зможемо”, – сказав Адам Маршалл, Міністр сільського господарства штату Новий Південний Уельс.

     Планується перемістити якомога більше риби в 15-20 невеликих водойм за двотижневий період. Пріоритет буде віддаватися рідкісним видам риб, таким як тріска Мюррея (деяким особам більше 25 років), золотий окунь і іншим.

     Рибу будуть глушити за допомогою електрики в водозбірних басейнах уздовж річки Дарлінг. Потім її виловлять, занурять в спеціальний транспорт з кондиціонером і відвезуть до місця призначення. Потім, коли обміліла річка знову наповниться водою після сезону дощів, риба сама повернеться вгору за течією.

09-09-19-02

     У минулому році посуха в грудні і січні призвела до масової загибелі мешканців водойм. Сотнями тисяч риба спливала догори черевом. У наукових звітах говорилося про те, що причиною стало обміління річки, посилене штучним зрошенням полів вище за течією. Температура води спершу піднялася до 40 градусів за Цельсієм, а потім різке похолодання призвело до розшарування води і нестачі кисню на глибині.

     Трагедії намагалися запобігти, встановивши аератори для розмішування шарів води і відновлення рівня кисню в найбільших водоймах. Однак успіх був незначним через величезний розмір річки. Нову спробу врятувати рибу теж критикують – вдасться вивезти сотні особин, в той час як під загрозою – тисячі.

09-09-19-03Австралійські фермери необмежено відбирають воду з річки Дарлінг для сільськогосподарських потреб

     Комісія природних ресурсів Нового Південного Уельсу заявила, що проблему треба вирішувати глобально – регулюючи кількість річкової води, що використовується для зрошення. Тобто уряду доведеться вступити в конфронтацію з фермерами.

     Програма з порятунку риб дозволить зберегти деякий генетичну різноманітність, але важливо стежити за екосистемами в цілому, оскільки риба не виживе, якщо молюски та інші безхребетні будуть втрачені, – вважають фахівці.

Джерело:

The Guardian

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree