В Чернівецькій обл. заборонили вилов раків з 20.08 по 30.09.16

Рубрика: Новини

16-08-16-01     У водоймах Буковини на період линьки заборони вилов раків. Відповідний наказ оприлюднила Чернівцірибоохорона. Заборону запроваджено з метою забезпечення природного процесу линьки раків та їхньої охорони у даний період.

     В різних областях України період линьки раків відрізняється в залежності від погодних умов, типу водойми та низки інших факторів. Будь-який вилов раків в усіх водоймах Чернівецької області забороняється з 20 серпня по 30 вересня 2016 року.

     Також забороняється господарська діяльність на водоймах, яка може впливати на линьку раків:

  • несанкціоноване будівництво;
  • миття автотранспорту у водоймах і на прилеглих територіях;
  • несанкціоноване видобування піску та гравію;
  • забруднення водойм та влаштування на берегах смітників.

16-08-16-01

     На час заборонного періоду працівники рибоохорони разом з громадськими активістами та поліцією будуть проводити природоохоронні рейди.

     Линька – це процес зміни хітинового покриву у раків, а також оновлення зябр і органів системи травлення. Линька відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а у молодих – щоразу при рості і розвитку. Терміни настання линьки різні і залежать від місцевості, в якій мешкають раки. Міцний панцир захищає рака від ворогів, але заважає йому розвиватися, стримує його ріст. Саме тому вони час від часу скидають свої міцні покриви. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, в цей період вони менш всього захищені не лише від агресивних хижаків, але й від рибалок і браконьєрів.

Джерело:

“Чернівцірибоохорона”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree