В Івано-Франківську посеред міста браконьєри ловлять червонокнижну рибу

Рубрика: Новини

     Під час нерестового періоду багато плідників риб, в тому числі і червонокнижні, заходять з Дністра у малі річки для відкладання ікри. Риба заходить і в Бистриці Надвірнянську та Солотвинську, що з обох сторін обмивають та живлять водою найбільше місто Прикарпаття – Івано-Франківськ з його 250-тисячним населенням (ФОТО).

     Цим користуться браконьєри – спішать розставити свої сітки та “екрани” на риб’ячих шляхах до нерестилищ. А рибоохоронному патрулю додається роботи. З’являються випадки, коли порушники правил рибальства завдають багатотисячні збитки.

     Так, ввечері 19.04.2017 року мешканець Хриплина (Івано-Франківськ) на Бистриці Солотвинській в межах обласного центру сіткою довжиною 5 м піймав “червонокнижного” вирезуба причорноморського, який піднявся з Дністра на нерестовище у малій річці.

     Рибина була чималою – 1,5 кг., як для загалом мілководної річки. Браконьєр був затриманий рибоохоронною групою, до складу якої входили державні та громадські рибінспектори, громадські активісти. Для встановлення особи порушника довелось викликати працівників поліції.

     Своїми протиправними діями браконьєр завдав збитків на суму 10 тис. грн.

     Матеріали справи стосовно правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 та ст. 90 КУпАП, передано на розгляд суду. Браконьєру загрожує штраф до 680 грн. та відшкодування завданих збитків 10000 грн.

     Під час нерестового ходу риби пильними слід бути і звичайним рибалкам любителям навіть на ділянках дозволеного рибальства!

    А ось наступного дня, 20.04.2017 року, рибоохоронною групою в складі державних та громадських рибінспекторів, громадських активістів на Бистриці Солотвинській в межах Івано-Франківська затримано рибалку, який своєю блешнею з трійником забагрив знову ж таки “червонокнижного” вирезуба.

     Риба була великою, також 1,5 кг, і чоловік (мешканець обласного центру) вирішив залишити її собі, не переймаючись тим, що ловити та знищувати “червонокнижні” види риб заборонено.

     Порушнику правил рибальства загрожує штраф до 510 грн. та відшкодування завданих збитків у розмірі 10000 грн. Матеріали справи передано на розгляд суду.

     В обох випадках є перспектива відкриття кримінальних проваджень.

Джерело:

Івано-Франківський рибоохоронний патруль

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree