В малих водосховищах Хмельницької області масово гине риба

Рубрика: Новини

12-08-17-03     08 серпня 2017 року державними та громадськими інспекторами з охорони довкілля Хмельницької області були проведені обстеження річки Случ на території Сахновецької, Самчикської та Лидигівської сільських рад, а також водосховищ поблизу сіл Сахнівці, Самчики та Губин Старокостянтинівського району.  При обстеженні виявлено масову загибель риби (ФОТО).

     Найбільше мертвої риби виявлено в районі мосту через річку Случ між селами Красносілка та Сахнівці та на водосховищах біля сіл Сахнівці, Губин та Самчики. Більшу частину мертвої риби прибило до берега вітром.

12-08-17-05

    З метою з’ясування обставин, що могли би спричинити масову загибель риби, Держекоінспекцією відібрані проби води для проведення інструментально-лабораторних досліджень та проведено облік кількості загиблої риби.

12-08-17-02

    Окрім того, під час обстеження були проведені вимірювання концентрації розчинного кисню у водоймах, який складав у середньому 0,5 мг/см3.

12-08-17-06

    Про подальші дії та вжиті відповідні заходи громадськість будуть інформувати додатково.

12-08-17-04

     Для довідки: один літр повітря містить близько 210 мг/см3 кисню. У такому ж об’ємі води кисню не більше 10 мг/см3, тобто у 20 разів менше, ніж у повітрі.

12-08-17-01

    Для нормальної життєдіяльності коропа потрібно, щоб на один літр води припадало 3-8 мг/см3 кисню. При його концентрації 2 мг/см3 у літрі води риба поводиться неспокійно, випливає на поверхню і ковтає повітря, при концентрації 0,5 мг/см3 короп швидко гине від задухи.

12-08-17-03

    Судак і лящ засинають, коли вміст кисню в одному літрі води знижується до 2 мг/см3, а лососеві, наприклад форель, до 1,5 мг/см3.

    Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху – масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню.

    Держекоінспекція звертається до всіх небайдужих мешканців Хмельницької області, періодично проводити заміри розчиненого кисню у воді та, за можливості, сприяти проникненню кисню у водойми. Одним із таких можливих методів є аерація за допомогою моторних човнів, під час якої відбувається розприскування води в атмосфері та насичування її киснем.

12-08-17-07

     При виявленні мору риби, Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області, просиль всіх повідомляти на телефон «гарячої лінії» – (0382) 70-28-34.

 

Джерело:

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree