В проекті держбюджету на 2017 рік закладено 10 млн грн. на зарибнення водойм

Рубрика: Новини

     Держрибагентство намагається перезапустити систему фінансування програми селекції та зарибнення внутрішніх водойм. Для цього в проекті закону про державний бюджет на 2017 рік передбачено фінансування програми селекції та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та в Азово-Чорноморському басейні у розмірі 10’000’000 гривень.

     Розповідає голова Державного рибного господарства України Ярема Ковалів: «Селекція та зариблення є стратегічно важливими для рибного господарства. Вони дозволяють підтримувати сталі запаси риби у водоймах, забезпечувати продовольчу безпеку країни. При цьому останні 3 роки кошти на це державою не виділялися, що негативно вплинуло на галузь. Перезапустити фінансування програм селекції та зариблення критично важливо для рибного господарства. Держрибагентство в свою чергу забезпечить прозору і зрозумілу для суспільства процедуру тендерного відбору заводів-риборозплідників та використання коштів».

     За даними науковців Інституту рибного господарства, основу промислового запасу рослиноїдних видів риб (основні об’єкти відтворення) складають не більше трьох вікових груп. Тому відсутність зариблення протягом одного року знижує очікуване промислове повернення на 13%, а протягом 2-х суміжних років – вже на 35%.

     Заходи із селекції потрібні для підтримання видового різноманіття та створення національного генетичного фонду рибоводних об’єктів. Крім того, аквакультура, що є домінуючою тенденцією світового рибного господарства – не може розвиватись без успішної селекції. Це робота на перспективу для гарантування продовольчої безпеки держави, тому здійснювати основний комплекс селекційних робіт повинна саме держава.

     «Маємо застосовувати комплексний підхід: з одного боку – програми зариблення та меліорації, селекція, з іншого – ефективна система контролю на водоймах, наш рибний патруль. Тільки за такого підходу Україна буде насправді рибною країною» – зазначив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Джерело:

“Державне агентство рибного господарства Украъни”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree