В Тернопільському озері масово гине риба

Рубрика: Новини

    08-05-18-02Тернопільське озеро являється візиткою міста і улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців та гостей міста. Особливий інтерес до озера у рибалок, які проводять багато годин і днів на берегах. А 06.05.18 рибалки виявили на поверхні води безліч дрібної мертвої риби (ФОТО + ВІДЕО)

     На думку місцевих екологів і активістів ГО «СКЕЛЯ» ймовірною причиною загибелі риби є великі викиди нечистот, які несе в озеро підземна річка Рудка в Тернопільське озеро.

08-05-18-03

    «Сьогодні тернопільські екологи на різних ділянках озера взяли проби води для подальшого проведення її аналізу. Зокрема, фахівці досліджуватимуть зразки води, взяті біля гирла річки Рудка та Серету, поблизу села Біла, на початку озера та інших місцях. Поки що рано робити висновки, що ж спричинило масову загибель мешканців місцевої водойми, та наші активісти припускають, що причиною нищення риби є саме нещодавні масові викиди нечистот. На більшу рибу шкідливі речовини не вплинули, адже вона виявилася більш стійкішою до небезпечних збудників. Знаю також, що нині представники від Тернопільського педуніверситету мали взяти воду для дослідження. Також є попередня думка, що у водоймі збільшився вміст аміаку саме через потрапляння до озера рідких відходів», — розповів керівник ГО «Скеля» Андрій Об’єщик.

08-05-18-02

     «Рудка бере початок далеко за містом від джерел, що під горбами, на яких тепер розмістився парк Національного відродження. Там, під асфальтом знаходяться й колектори, які повинні очищати води, що прямують до гирла річки. Дощовий колектор насправді «провалився» під землю та не функціонує, а в цьому місці якраз і змішуються дощові та побутові стоки, які не проходять потрібну очистку. Відповідно, з Рудки до озера пригідна вода не витікає, що є однією з причин систематичного забруднення водойми», — наголосив Андрій Об’єщик.

Джерело:

06-06-17-02

Громадське Об’єднання «Протидія Корупції та Моніторинг Екології «СКЕЛЯ»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree