В українських водоймах все частіше зустрічаються мешканці-прибульці з інших континентів

Рубрика: Новини

05-07-21-03      У прісноводних водоймах все частіше зустрічають медуз, крабів і риб “прибульців” з інших континентів. А через забруднення і маловоддя Дніпра в столиці вперше зафіксовано спалах чисельності мшанки – колонії цих тварин утворюють величезні желеподібні кулі вагою до 6 кг (ФОТО)

     Про це в інтерв’ю виданню “Вечірній Київ” розповів директор Інституту гідробіології НАН України, доктор біологічних наук, професор Сергій Афанасьєв.

      Нещодавно в озері Мартишев на Осокорках вчені менше ніж за 2 години зловили 25 сонячних окунів родом з Північної Америки.

05-07-21-1

Сонячний окунь часто попадається рибалкам у Дніпрі

     А в річці Прип’ять з’явилися сомики-кішки, яких раніше можна було побачити в океанаріумі або в США. Останні дуже ненажерливі, тому вчені радять ні в якому разі не випускати їх назад у воду.

05-07-21-02

Соми-кішки в річці Прип’ять

     Втім, вчені вважають, що поява екзотичних риб для наших широт не несе ніякої користі. Зокрема існує небезпека харчової конкуренції, через що страждає екосистема наших водойм. Фахівці радять не випускати назад у воду спійманих екзотичних “прибульців”.

Ryba_igla_v_dnepre

Риба-голка в річці Дніпро

     “Будь-яку інвазивну рибу не треба відпускати назад у воду. Ні сонячного окуня, ні амурського чебачка, ні ротана, ні сріблястого карася. Останній, на мою думку, взагалі варто дозволити ловити в необмеженій кількості і в будь-який час. Адже він найбільш агресивний і небезпечний в водосховищах для наших аборигенних видів. Цей карась становить харчову конкуренцію багатьом цінним промисловим видам риб. Чим його більше, тим менше лящів і коропів”, – зазначив Сергій Афанасьєв.

     Крім того, під Києвом ще в минулому році помітили дивні желеподібні кулі вагою до 6 кг. Виявляється, що це колонії мшанки чудової, які утворюють величезні “м’ячі”. Мшанки родом з Північної Америки. В Європу вона потрапила в кінці XIX століття, а до нас зовсім недавно з дельти Дунаю.

05-07-21-03

Колонії мшанки чудової в річці Дніпро

    “Розвиток цього інвазивного виду сприяє помітне потепління клімату, маловоддя і забруднення води. Те, що мшанки вперше дала помітний спалах чисельності в Дніпрі – дуже тривожний сигнал”, – резюмував Афанасьєв.

meduzy_v_dnipry

Медузи в річці Дніпро

     А щодо появи медуз в дніпровській воді, то вчені відзначають, що в цьому нічого екзотичного немає. Це прісноводний вид медуз, розміром 2-3 сантиметри, які зустрічаються у всіх річках світу і серйозної загрози екосистемі наших водойм вони не несуть.

     Ознайомитись також:

RYBY

20-08-21-01Деякі види риб процвітають під час глобального потепління (ФОТО)

 

 

 

 

07-06-21-01Древнє глобальне потепління викликало збільшення видів риб (ФОТО)

 

 

 

 

 

 

27-02-21-01

У воді з Дністра виявили: пестициди, фармацевтичні препарати, промислові хімікати, наркотичні препарати, стимулятори і підсолоджувачі (ФОТО і ВІДЕО)

 

 

 

RYBY

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree