Вчені виявили суперчорну рибу яка поглинає майже 100% світла

Рубрика: Новини

22-07-20-02    Міжнародна команда вчених із різних університетів США та Великої Британії виявила на дні Мексиканської затоки риб із забарвленням, завдяки якому їхнє тіло відбиває лише 0,044% світла, що на них попадає (ФОТО)

     Учені на чолі з Александром Девісом з Університету Дюка за допомогою відбивання світлових хвиль вивчили, як на клітинному рівні досягається максимально можлива чорнота таких риб. У результаті дослідники виявили принаймні 16 видів риб із рекордно низьким коефіцієнтом відбиття. Вони поглинають понад 99,95% світла.

     Найчорнішими виявилися вудильники з роду Oneirodes (0,044% відбитого світла). Зазначається, що зі штучних матеріалів з цим видом риб може позмагатися тільки субстанція з вертикально орієнтованих нанотрубок Vantablack (вона поглинає 99,965% світла). Звичайний аркуш чорного паперу відбиває до 10% світла, чорне вугілля — близько 4%.

22-07-20-01

   Як пояснили вчені, суперчорний колір у таких риб забезпечують клітини, які містять пігмент меланін. Ці клітини мають витягнуту форму і розташовані дуже щільним шаром близько до поверхні шкіри. «По суті, ці риби створили надефективну надтонку світлову пастку», — заявила один з авторів дослідження, зоолог зі Смітсонівського національного музею природної історії Карен Осборн.

22-07-20-02Тихоокеанський чорнокутник – один з 16 видів, для яких щойно виявили вчені спеціалізовану «ультра чорну» шкіру, що робить рибу практично невидимою в глибині. ФОТОГРАФ: КАРЕН ОСБОРН / СМІТСОНІЙ

    Як пояснили зоологи, для глибоководних риб чорний колір служить засобом маскування — чим чорніша риба, тим важче її помітити хижакові або здобичі.

Джерело:

Публікація в журналі The Wired

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree