Весняно-літня нерестова заборона лову риби 2019 року в Хмельницькій області

Рубрика: Новини

     zaborona_lovla_rybyЗ першого квітня 2019 року в Хмельницькій області діє весняно-літня заборона лову риби. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм. В додатку №2 до наказу про нерестову заборону наведений перелік ділянок водойм на яких дозволене любительське і спортивне рибальства під час дії нерестової заборони.

    «Не всі риби йдуть на нерест одночасно – деякі раніше, деякі пізніше. Тому, аби максимально забезпечити умови спокою та тиші для всі видів, Управління зверталось за погодженням до Інституту рибного господарства України Національної Академії аграрних наук України», – зазначає керівник Хмельницького рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

     Тому, на різних водоймах тривалість нересту відрізняється:

 • у всіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня;
 • у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня;
 • в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 29 червня.

     Повний текст весняно-літньої заборони лову риби 2019 року у Хмельницькій області з додатками:

 • Додаток 1 – Перелік основних ділянок нерестовищ на рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області;
 • Додаток 2 – Перелік ділянок водойм Хмельницької області де любительське та спортивне рибальство дозволено в нерестовий період 2019 року з берега однією поплавковою чи донною вудкою з одним гачком і спінінгом.

zaborona_lovla_ryby

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

НАКАЗ

20.03.2019 року                Хмельницький                        № 24

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області у 2019 році.

     Відповідно до статей 9, 10. 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів». статей 38. 39. 40 Закону України «Про тваринний світ», згідно пунктів 8.1.8.2.8.3 «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 року № 33 і зареєстрованих в Мінюсті України 25 травня 1999 року за № 326/3619. пунктами 3.14, 3.15. 4.4. 4.5. 4.14.1. 4.14.3. 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства» затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999 року № 19 зареєстрованих в Мінюсті України за № 269/3562 від 28.04.1999 р. керуючись Положенням про Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, затвердженого наказом Державного агентства рибного господарства України від 15.07.2016 року № 229. з метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах в районі діяльності (контролю) Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, –

     НАКАЗУЮ:

 1. Встановити весняно – літню заборону на вилов водних біоресурсів на період нересту риби і відтворення інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області у 2019 році:

1.1. Любительський та спортивний лов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області у такі строки:

 • в усіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня;
 • у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня:
 • в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 29 червня;
 • Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області з 1 квітни по 9 червня.
 • У період виношування річковим раком ікринок, личинок, заборонити вилов з 1 квітня по ЗО червня (включно).

2. Заборонити організацію змагань з рибальства та підводного полювання в період нересту риби.

3. Заборонити під час нерестового періоду проводити у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області та прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, а також заборонити пересування будь-яких плавзасобів. за винятком проходу фарватером, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.) крім суден спеціально-) новноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

4. Вважати основними місцями нересту водних біоресурсів мілководні, зарослі водною рослинністю ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах (Перелік основних ділянок нерестовищ згідно додатку № 1).

5. В нерестовий заборонений період любительське рибальство дозволити на спеціально визначених Управлінням Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега, згідно додатку № 2.

6. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль», відділу іхтіології та регулювання рибальства в межах повноважень, забезпечити неухильне виконання Плану заходів щодо підготовки і проведення весняно – літньої нерестової заборони у 2019 році, затвердженого Головою Держрибагентства 06.03.2019. зокрема:

забезпечити належну охорону ділянок нерестовищ та посилити контроль за збереженням іхтіофауни:

 • залучити громадськість до охорони водних біоресурсів;
 • забезпечити дотримання заборони на використання плавзасобів (за винятком контролюючих органів) та проведення робіт, що можуть негативно вплинути на умови відтворення водних біоресурсів;
 • посилити контроль за перевезенням риби, дотриманням правил торгівлі на ринках та правил рибальства.

7. Інспекторам відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» систематично вести спостереження за ходом нересту і станом на 28 число кожного місяця подавати інформацію до Управління для узагальнення.

8. Спеціалістам відділу іхтіології та регулювання рибальства систематично проводити спостереження за нерестом та надсилати до Держрибагентства інформацію про хід нересту у встановлений термін.

9. Вимоги цього наказу довести до відома та оповістити через засоби масової інформації населення, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, зацікавлені підприємства, установи та організації.

     Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник Управління                          А. Полудняк

Chvilka

Додаток 1

Перелік

основних ділянок нерестовищ на рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області

     Дністровське водосховище:

 • акваторія р. Збруч від західної адміністративної межі с. Збруч вгору проти течії до східної адміністративної межі с. Вітківці Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія р. Жванчнк від гирла вгору проти течії до адміністративних меж с. Ластівці Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія шириною 100 м в адміністративних межах с. Брага Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія шириною 100 м від південної адміністративної межі с. Бабшин Кам’янець- Подільського району до північно-східної адміністративної межі с. Гринчук Кам’янець- Подільського району та 1000 м вниз за течією;
 • акваторія шириною 100 м від південно-східної адміністративної межі с. Каветчина Кам’янець-Подільського району 7000 м вниз за течією;
 • акваторія р. Смогрич від західної адміністративної межі с. Цвіклівці Другі. Кам’янець- Подільського район} вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Панівці. Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія шириною 100 м від старого залізничного мосту вниз за течією до гирла р. Мукша;
 • акваторія р. Мукша від 100-метрової пригирлової ділянки вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Тарасівка;
 • акваторія р. Баговиця від 100-метрової пригирлової ділянки вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Баговиця Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія р. Тернава від північно-східної адміністративної межі с. Врублівці Кам’янець- Подільського району вгору проти течії до південної межі с. Китайгород Кам’янець- Подільського району;
 • акваторія р. Студениця від 1000 м пригирлової ділянки вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Патринці. Кам’янець-Подільського району:
 • акваторія Бакотської затоки від вершини до створу: гирло р. Руська-дитячий табір “Бакота”. включаючи пригирлові ділянки р. Руська до південної межі с. Колодіївка Кам’янець- Подільського району:
 • акваторія шириною 100 м. від водозабору вниз за течією до північно-західної адміністративної межі с. Гораївка Кам’янець-Подільського району:
 • акваторія шириною 100 м від південно-східної адміністративної межі с. Гораївка Кам’янець-Подільського району до гирла р.Ушиця:
 • акваторія р. Ушиця від північної адміністративної межі с. Лисківці Кам’янець- Подільського району вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Сокілець Дунаєвського району, окрім акваторії в адміністративних межах с. Вахнівці Новоушицького району, с. Гута-Чугорська. с. Губарів Кам’янець-Подільського району:
 • акваторія шириною 100 м. від иівденно-східної адміністративної межі с. Пижівка. Новоушицького району вниз за течією до гирла р. Жарнівка:
 • акваторія р. Жарнівка від гирла вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Зелені Курилівці Новоушицького району;
 • акваторія р. Данилівка від гирла вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Пилипи-Хребтіївські Новоушицького району, окрім акваторії в адміністративних межах с. Березівка, с. Шибутинці Новоушицького району;
 • акваторія Хребтіївської затоки в адміністративних межах с. Хребтіїв Новоушицького району;
 • акваторія р. Калюс від гирла вгору проти течії до південної адміністративної межі с. Глибівка Новоушицького району;
 • акваторія р. Матерка від південно-східної адміністративної межі с. Нова Гута Новоушицького району вниз за течією протягом 1500 м.

Щедрівське водосховище:

 • акваторія р. Південний Буг від автотранспортного мосту с. Головчинці Летичівського району до гідротехнічної споруди Щедрівської ГЕС в межах смт.Летичів Летичівського району;

Новокостянтинівське водосховище:

 • акваторія р. Південний Буг 500 м вниз по течії від гідротехнічної споруди Щедрівської ГЕС до гідротехнічної споруди Новокостянтинівської ГЕС;

Теофінольське водосховище:

 • акваторія р. Полква 200 м від гідротехнічної споруди до с. Михнівка Теофіпольського району;

р. Збруч:

 • акваторія водойми с. Вочківці Волочиського району;

Мартинківське водосховище:

 • акваторія р. Збруч від гідротехнічної споруди Мартинківської ГЕС до с.Зайчики Волочиського району;

Хмельницьке водосховище:

 • акваторія р. Південний Буг 200 м від автомобільного мосту по вул. Західна Окружна м. Хмельницький до гирла р. Південний Буг в районі «Дальні Гречани» м.Хмельницький;
 • акваторія р. Південний Буг від гирла р. Плоска 50 м вздовж берега до автомобільного мосту вул. Західна Окружна м. Хмельницький га 50 м вздовж до міського пляжу Хмельницького.

Водойма – охолоджувач Хмельницької АЕС:

 • акваторія р. Гнилий Ріг в межах с. Пивнева Гора Славутського району

Мислятинське водосховище:

 • правий берег р. Горинь від с. Мислятин до с. Дібровка

Chvilka

Додаток 2

Перелік

ділянок водойм Хмельницької області де спортивно-любительське рибальство дозволено в нерестовий період 2019 року з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом

     Дністровське водосховище:

 • акваторія від південної адміністративної межі с. Брага Кам’янець-Подільского району 1000 м вниз за течією;
 • акваторія від південної адміністративної межі с. Малинівці Кам’янець-Подільского району до південно-східної адміністративної межі с. Слобідка – Малиновецька Кам’янець-Подільского району;
 • акваторія р. Смотрич від 1000 м пригирлової ділянки вгору проти течії в адміністративних межах с. Цвіклівці Перші та с. Цвіклівці Другі Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія р. Мукша в адміністративних межах с. Тарасівка Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія р. Тернава від туристичного комплексу «Ксенія» вгору проти течії до північно-східної адміністративної межі с. Врублівці Кам’янець – Подільського району;
 • акваторія від західної адміністративної межі с. Демшин до півінчно – східної адміністративної межі с. Рогізна Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія в адміністративних межах с. Гораївка. Кам’янець-Подільського району;
 • акваторія р. Ушиця в адміністративних межах с.Вахнівці Новоушицького району, с. Гута-Чугорська. с. Губарів. с.Лисківці Кам’янець-Подільского району;
 • -акваторія р. Данилівка в адміністративних межах с. Березівка, с. Шибутинці Новоушицького району;
 • акваторія р. Калюс в адміністративних межах с. Куражин Новоушицького району;
 • акваторія р. Матерка від північної адміністративної межі с. Рудківці Новоушицького району вгору проти течії 1000 м.

     Водойма – охолоджувач Хмельницької АЕС:

 • 1500 м вгору проти течії по лівому березі р. Гнилий Ріг від верхньої адміністративної межі с. Пивнева Гора Славутського району.

     Мислятинське водосховище:

 • лівий берег р. Горинь від с. Мислятин до с. Дібровка, р. Бужок:
 • 500 м. нижче мосту с. Моломоленці до 500 метрової охоронної зони верховинної споруди ставка «Анаставці верхні».

      р. Ікопоть:

 • акваторія від мосту в м. Старокостянтинів вниз по течії 1000 м;

     р. Случ:

 • лівий берег від нависного мосту 1500 м до ГТС «Гатка»;
 • акваторія від мосту (школа № 6) 600 м до вул. Кожедуба м. Старокостянтинів.

    Водойми закріплені за УТМР:

 • Водойма «Христосів» Старосинявського району;
 • Летичівська водойма- лівий берег р. Вовк.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree