Весняно-літня нерестова заборона лову риби 2021 року в Хмельницькій області

Рубрика: Новини

nerest     З першого квітня 2021 року в Хмельницькій області діє нерестова заборона лову риби. В цей період рибалкам-любителям дозволяється обмежений лов риби лише на визначених ділянках водойм, які відмічені на інтерактивній карті.

     Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм.

     Любительський та спортивний лов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Держрибагентства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки:

  • у річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня (включно);
  • на водосховищах, озерах, ставках з 01 квітня по 10 червня (включно);
  • в придаткових системах водних об’єктів (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 30 червня (включно) .

     Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега за межами нерестовищ (межі визначені у наказі). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

     В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області наголосили, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

     Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в даний період.

     Порушення Правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

       З повним текстом наказу про весняно-літню заборону лову риби у Хмельницькій області в 2021 році мажна ознайомитись за ⇒посиланням⇐.

     Для зручності рибалок-любителів Хмельницький рибоохоронний патруль зробив спеціальну інтерактивну карту на якій відмічені ділянки водойм, які виділені для любительського рибальства на період весняно-літнього нересту 2021 року. Ознайомитись з інтерактивною картою можна за ⇒посиланням⇐.

     Довідкова інформація:

     Основними передумовами, що дають «команду» до нересту, є температурний чинник, кисневий режим, наявність субстрату для відкладання статевих продуктів та партнера.

     Однак, не вся риба одразу йде на нерест. Першими нерестують щука та окунь (в березні). Далі протягом квітня в нерестовий процес поступово залучається переважна більшість видів іхтіофауни. Останніми відкладають ікру короп, лин та сом (з середини-кінця травня).

22-03-21-01

Джерело:

Хмельницький рибоохоронний патруль

     Ознайомитись також:

RYBY

13-03-21-0110.03.21 на Дністровському водосховищі рибоохоронці зібрали 1,2 км «без господарських» сіток з уловом (ФОТО)

 

 

 

07-03-21-04Зняття заборони вилову риби перед гирлами річок, які впадають у Дністровське водосховище (ФОТО)

01-02-21-531.01.21 в річці Золота липа (притока Дністра) зафіксували масову загибель червонокнижної риби (ФОТО)

 

 

RYBY

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree