Відеоспостереження, цілодобове патрулювання водойм та спеціальні водорості для очистки води у Хмельницькому

Рубрика: Новини

     01-10-19-03На весні цього року у Хмельницькому вирішили організувати цілодобове патрулювання рибоохоронного патруля на водоймах, провести зариблення місцевих водойм, вивести на вищий рівень змагання з риболовлі, а для підвищення якості води планують закупити і висадити у водойми спеціальні водорості.

    Щороку в обласному центрі відбувається зариблення місцевих водойми. Це потрібно для поліпшення якості водного середовища та відновлення потрібної кількості риби. Окрім цього, за словами заступника Хмельницького міського голови Анатолія Нестерука, цьогоріч планують підвищити рівень змагань з риболовлі, які проводять у місті. Але реалізації планів заважають браконьєри та недостатня якість води. Тому цього року вирішили організувати цілодобове патрулювання рибоохоронного патруля та розглядають питання про відеонагляд водойм.

01-10-19-03Фото з архіву – осінні змагання з лову риби з берега 2019 року в м. Хмельницький

    «Навесні знову почнемо зариблювати водойми міста. В нашій відповідальності дві водойми – в мікрорайоні Озерна та водосховище Південного Бугу. І оскільки на це витрачаємо бюджетні кошти, то хочемо, аби ця риба росла і містяни могли прийти з вудочкою і отримати задоволення від риболовлі. Окрім того, плануємо вивести на вищий рівень змагання з риболовлі», – розповів Анатолій Нестерук.

01-10-19-02Фото з архіву – осінні змагання з лову риби з берега 2019 року в м. Хмельницький

    Аби розв’язати питання з браконьєрами, які ставлять сіті на водоймі, чергуватиме постійна охорона. Для цього у місті створюють рибоохоронний патруль і планують залучити катер рятувальної служби. Також уже створили відповідну посаду в комунальному підприємстві «Парки і сквери».

    «Ми маємо рятувальний катер і набрали персонал для охорони водойми. Ще одну посаду створюємо в комунальному підприємстві «Парки і сквери». Ця людина відповідатиме за догляд та охорону. На водойму має виїжджати мінімум троє осіб. Тому плануємо залучати правоохоронців та рибінспекцію. Особливо це буде потрібно у період нересту риби», – додав Анатолій Нестерук.

     На скільки масове явище браконьєрства сказати важко. Але досвід минулого року показує, що штрафи браконьєрів не лякають. За словами Анатолія Макаровича, їх ловлять, штрафують, а наступного дня вони знову ставлять сіті на водоймі.

     Якість води підвищуватимуть спеціальними водоростями, які закуповуватимуть навесні цього року. Кошти на такі видатки вже заплановані міським бюджетом.

     «Водорості потрібні для того, аби збагачувати воду киснем, також вони сприяють тому, щоб вода не цвіла. Це дуже корисно для риби і для водойми. Закуповуватимемо їх навесні у підприємства, що спеціалізується на їх вирощуванні. Воно розташоване у Вінницькій області в місті Бар, і ми вже маємо з ними домовленості про закупку. Також фахівці підприємства покажуть, як розводити водорості і доглядати за ними. Щоправда, водорості живуть до перших морозів, тому насаджувати їх потрібно щороку»,- розповів Анатолій Макарович.

     Також є пропозиції організувати відеонагляд водойм або закупити тепловізор. Але це ще під питанням, каже Анатолій Нестерук. На такі видатки коштів поки що немає, тож спеціальна комісія із зариблення шукає варіанти, як покращити нагляд за водоймами. А навесні, під час уточнення міського бюджету, проситиме депутатів про відповідне фінансування.

Джерело:

Прес-служба Хмельницької міської ради

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree