Відновлення міні-ГЕС у с. Кам’янка Глибоцького району

Рубрика: Новини

25-08-16-01     Представники українсько-шведської компанії “Free Energee” переконують, що поновлення роботи міні-ГЕС покращить екологічну ситуацію в регіоні, підвищить рівень ґрунтових вод та рівень води у річці Сірет на один метр.

     На Буковині у селі Кам’янка Глибоцького району, де проживає майже 7000 осіб, відбулися загальні збори жителів, які одноголосно підтримали ідею відродження гідроелектростанції, яка функціонувала у селі в 60-их роках минулого століття.

     Розповідає сільський голова Кам’янки – Іван Звоздецький: «Колись такі ГЕС працювали у Йорданештах нашого району та Петрівцях і Панці, що на Сторожинеччині. Раніше наша гідроелектростанція виробляла 360 кіловат на годину. Великої потужності не було, бо турбіна була затоплена наполовину. Електроенергія подавалася на наше село, станцію Вадул-Сірет та у Глибоку. У 1965 році повінь зруйнувала дамбу, гребля й турбіна залишилися без води. На цьому місці є двоповерхове приміщення станції, яке треба відремонтувати».

25-08-16-01

     Здійснюватиме відновлення міні-ГЕС українсько-шведська компанія “Free Energee”. Представники інвестора заявили людям, що будівництво триватиме до двох років, обслуговувальний персонал – 6-7 осіб. До цього потрібно здійснити гідрогеологічні дослідження, топографічну зйомку місцевості та інше.

     Компанії “Free Energee” пропонує укласти угоду на будівництво ГЕС з сільською радою, але оскільки вона знаходиться за межами населеного пункту, то потрібна ще третя сторона – Чернівецька облдержадміністрація. Передбачається, що відновлення станції триватиме до двох років, на будівництві працюватиме до 200 робітників, здебільшого це будуть місцеві жителі. Об’єкт займе площу до гектара.

     Односельчани висловили побоювання, що нова повінь знову може зруйнувати ГЕС, однак представники компанії сказали, що споруда будуватиметься за європейськими технологіями, тому велика вода не вплине на роботу станції. Мешканці, які проживають у північній частині Кам’янки, нині потерпають від нестачі води у криницях. Наприклад, у брата сільського голови у колодязі завжди було сім метрів води, нині лише 40 сантиметрів.

     Представники компанії “Free Energee” мають намір облаштувати трикілометрову дамбу. Нібито це призведе до підняття рівня води у криницях і в Сіреті на один метр. Щоб об’єкт окупився, компанія вісім років продаватиме електроенергію державі. На їхню думку ГЕС поліпшить екологічний стан, бо наповняться криниці водою, місцевий бюджет отримає немалі доходи від оренди землі та й до десяти односельчан матимуть постійну роботу. Крім цього, на водосховищі можна створити рибне господарство. Також інвестори пообіцяли порядок на 25 гектарах землі, яка пустує й знаходиться неподалік майбутньої станції.

    Кошти на будівництво ГЕС виділяють Швеція та Німеччина. Остаточне рішення інвестори приймуть лише після відповідних досліджень. Буде здійснено чотири-п’ять різних експертиз, серед яких й екологічна.

Джерело:

газета “Молодий Буковинець”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree