Випадковий експеримент вчених привів до появи нового генетично вкрай стабільного виду риб

Рубрика: Новини

23-07-20-04     В ході випадкового експерименту відбулось схрещування російського осетра і американського веслоноса. Це викликало величезний ажіотаж в сучасному світі генетики – адже раніше навіть найзнаменитіші вчені-генетики не припускали, що такий тип схрещування з подальшим виживанням потомства взагалі можливий (ФОТО)

     Деякі експерименти генетичного типу можуть являти собою певний набір складнощів, оскільки, навіть якщо передбачити абсолютно всі тонкощі такої роботи, нерідко перед дослідниками з’являється маса раніше непередбачених обставин. Саме з цієї причини новий випадковий генетичний експеримент від фахівців з Гіногенез з США, пов’язаний зі схрещування російського осетра і американського веслоноса і викликав настільки величезний ажіотаж в сучасному світі генетики.

    Варто відзначити той факт, що мова в даному випадку йде про дійсно випадковий експеримент, в рамках якого в єдиний підконтрольний водний простір в лабораторних умовах були поміщені два представника двох досить різних видів риб – російського осетра і американського веслоноса. Перш за все їх відмінність полягає в тому, що перший є досить агресивним хижаком, який  з легкістю розправляється з ракоподібними в якості основного джерела їжі, а другий є типовим любителем планктону і рослинної їжі під водою.

23-07-20-03

    Однак в певний момент часу самець американського веслоноса випустив сперматозоїди, які зчепилися з яйцями самки осетра, в результаті чого у вчених вийшов абсолютно новий гібридний тип риби, який поєднувала в собі ДНК обох сімейств. Його попередньо позначили Sturddlefish, хоча незабаром офіційне найменування напевно буде переглянуто після ще більш детального генетичного дослідження гібрида.

23-07-20-04

    Більш того, через всього два місяці в живих залишилося понад дві третини основного потомства, що явно вказує на вкрай стабільний і міцний генетичний код обох сімейств, хоча раніше вчені-фахівці з генетики навіть не передбачалося, що такі різні по ареалу проживання і типу еволюційного розвитку риби взагалі можуть створити міцне і здорове гібридне потомство, а поточний випадковий експеримент це наочно продемонстрував.

Джерело:

Публікайія в SLASHGEAR

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree