Врятовано малу річку Чернява

Рубрика: Новини

     Мешканці с. Келихів Снятинського району помітили, що річка Чернява, яка протікає повз село, почала міліти і зникати на очах. Дуже швидко встановили причину: вище села хтось збудував штучну греблю за допомогою бетонних блоків та мішків із землею, яка повністю перекрила русло малої річки.

     Ніхто не зізнавався у створенні греблі і пошуки винних могли б тривати довго, а тим часом річка від с. Келихів і нижче помирала. Зникнення річки одразу призвело б до зниження рівня ґрунтових вод у даній місцевості, а це призведе до пересихання криниць. Тому мешканці краю вирішили самостійно вирішувати назріваючу екологічну катастрофу.

     На місце події прибув представник Івано-Франківськрибоохорони та зафіксував штучно створену греблю з бетонних блоків та мішків із землею на річці Чорнява.

     Щоб розібрати греблю і відновити проточність річки мешканці села зібрали кошти на трактор з ковшем. Роботу по розбиранню греблі почали 3 вересня під контролем Івано-Франківськрибоохорони і остаточно завершили 5 вересня.

     Завдяки небайдужості місцевих мешканців вдалось запобігти масової загибелі біоресурсів та врятувати малу річку від пересихання.

Джерело:

«Івано-Франківськрибоохорона»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree