Як відрізнити густеру від підлящика?

Рубрика: Новини

    gustera_i_lescЧасто, впіймавши цю рибу, рибалки приймають її за дрібного підлящика, якого за Правилами рибальства потрібно випускати назад у воду, хоча, це зовсім інший вид. Згідно діючих Правил рибальства лящів розміром менше 32 см взагалі ловити не можна, їх потрібно відпускати, тоді, як густеру меншого розміру дозволено ловити. Та й штраф за одного незаконно спійманого ляща 170 грн., а за густеру 34 грн. У цій статті розглянемо зовнішні ознаки, які дозволяють відрізнити густеру від ляща (ФОТО).

    Мешкає густера в тих самих водоймах, що і лящ, ловиться на ті ж снасті і на ту ж наживку, і зовні вони дуже схожі.

gustera_v_rukach

Хто це, густера чи підлящик?

Опис зовнішнього вигляду і звичок густери.

     Густера – риба невеликого розміру. У віці шести років в річках досягає розміру 18-20 см, вагою 200-250 г. У водосховищах густера в цьому віці дещо крупніша: довжина 21 см, вага 280 г. Густера зграйна риба, причому найчастіше ходить спільними зграями, разом з лящами. Великих пересувань в річці не робить, але для пошуку їжі, або на запах прикормки, зрозуміло, робить значні переміщення. Любить триматися в глибоких місцях, в заплавах, затонах, старицях з м’яким мулистим дном. І ловиться густера часто разом з лящами.

gustera_v_podsacheke

    Тіло густери плоске високе, з великою лускою. Голова середніх розмірів, очі збільшені, рот невеликий. Спинка риби з синюватим відливом, боки сріблясті, черевце біле. Спинний, анальний і хвостовий плавники сірого кольору, парні грудні та черевні плавники світлі з червоним або злегка оранжевим відтінком.

    Харчується густера головним чином донними організмами: личинками комах (мотиль та ін.), черв’яками, молюсками, придонними рачками.

lesc_v_ruke

А це лящ.

Основні відмінності густери від підлящика.

    Густера і лящ відносяться до одного «сімейства» – коропових, тому вони досить схожі. Однак, якщо уважно придивитися, можна між ними виявити досить істотні відмінності:

  • очі – у гуспери очі великі, випучені, а у ляща середнього розміру і опущені вниз;
  • луска – у густери велика луска, а у ляща дрібна і густа;
  • глоткові зуби – якщо заглянути рибі в рот, то можна помітити, що у густери два ряди, а у ляща один;
  • анальний плавник – у густери від 19-24 променів, а у ляща від 25 до 29, в загальному, у ляща довший;
  • грудні і черевні парні плавники – це ймовірно найяскравіша відмінність: у ляща вони сіро-чорні, а у густери присутнє забарвлення – від червоного, іноді з відтінками помаранчевого, і аж до відтінків жовтого.

gustera_i_lesc

     Використовуючи цей опис, тепер кожен рибалка зможе зрозуміти, який вид риби у нього в руках.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree