Як врятувати людину, яка провалилась під лід?

Рубрика: Новини

19-12-16-01     У місті Чернівці на озері по вул. Вінниченка працівники ДСНС навчали рибалок, як правильно надати допомогу людині, котра провалилась під лід (ВІДЕО).

     Взимку, коли озера та річки вкриваються кригою, рятувальники проводять навчання. Працівники ДСНС демонстрували, як рятувати людину, яка провалилась у замерзле водоймище, як надати першу медичну допомогу, як зігріти потерпілого.

     Правилам поведінки на замерзлих водоймах традиційно навчають рятувальники у зимовий період. Працівник ДСНС у водолазному костюмі демонстрував, як врятуватись самому, а згодом, як із спеціальними пристроями, які є в арсеналі рятувальної служби. Але найбільшу увагу приділили наданню першої медичної допомоги.

     Розповідають – найперше потрібно перевірити куди затекла вода: якщо людина бліда, то вода потрапила в шлунок, а якщо лице синього кольору, то це вже в легені. І ось як тоді потрібно діяти: рятувальник стає на коліно, перегортають та кладуть потерпілого на коліно і вода виходить з верхніх дихальних шляхів. Можна похлопати по спині, щоб вода вийшла.

     Таку процедуру потрібно робити в продовж трьох-чотирьох хвилин. Це максимальний час для порятунку людини. Згодом потрібно перевірити чи потерпілий при свідомості, якщо ні, розпочинати робити штучне дихання. Для початку потрібно покласти щось м’яке під шию, а вже потім поставити хустинку на рот. Однією рукою закривають потерпілому ніс і робимо з усієї сили два дихання.

     Рятувальники зазначають, після порятунку потрібно зігріти людину. Для початку, зняти мокрий одяг. Саме оптимальне, це гарячий чай і термоодіяло, також необхідно щоб людина рухалась для зігріву, а термоодіяло не віддає тепло з тіла.

     Працівники ДСНС розповідають, що найчастіше потрапляють під кригу діти та любителі зимової риболовлі.

     Розповідає рибалка Андрій: «Провалювався, не спорю. Спасався сам. Виповз, перекотився на бік і вийшов».

     Заступник начальника ДСНС у Чернівецькій області Сергій Шмиголь розповідає: “Прикрі випадки стаються від необережності людей. Багато ступають на кригу не задумуючись на скільки вона міцна”.

     «Якщо біля берегу крига міцна, це не означає, що на середині водойми вона буде тримати, тому що вода тримає температуру і чим далі від берега, чим більша глибина, тим крига тонша» – зазначає заступник начальника ДСНС у Чернівецькій області Сергій Шмиголь.

    Рятувальники наголошують, у разі потрапляння під лід, головне не панікувати, спробувати самому вибратись із води. Якщо вдасця, то обережно перекочуватись до берега по кризі. Якщо ні, кликати на допомогу та чекати порятунку.

     Більш детально на відео ТК «Чернівецький промінь».

     Працівники ДСНС зазначають, що перебувати у холодній воді можна від 5 хвилин до години.

Джерело:

ТК «Чернівецький промінь»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree