З 15 серпня у Чернівецькій і Хмельницькій областях заборонено ловити раків

Рубрика: Новини

     16-08-16-01Заборону на вилов раків встановили через початок літньо-осінної линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Початок линьки і тривалість у різних областях відрізняється. Цього року заборона лову раків у Хмельницькій області завершується 20 вересня, а у Чернівецькій – 30 вересня.

     Мета заборони – захистити членистоногих на період другої линьки. Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панциру є необхідним для розвитку особин. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.

16-08-16-01

     Спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні. У різних типах водойм та в різних областях линька раків починається в різний час. Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше – в заплавних озерах. Терміни линьки самців і самок можуть не збігатися (різниця може складати від 5-7 до 12-15 днів). Проте загальна тривалість линьки у представників однієї статі в тій же водоймі не перевищує одного місяця.

     Правилами любительського рибальства забороняється лов раків, менших за 10 см. Довжина рака вимірюється по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

02-02-16-02

     Нагадуємо, що добування раків, менших встановленого розміру, забороненими знаряддями та способами карається штрафом від 51 до 170 грн. Крім того, порушники додатково повинні будуть сплатити суму завданих збитків – 25,5 грн за кожен екземпляр незаконно виловленого рака незалежно від його розміру.

     Після закінчення терміну заборони рибалці протягом доби дозволяється впіймати не більше 30 шт. Забороняється ловити раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

04-08-16-01

Джерело:

Державне агентство рибного господарства України

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree