За два роки на Буковині виявлено 153 стихійних сміттєзвалищ

Рубрика: Новини

13-11-18-2    У вересні 2016 року Міністерство екології та природних ресурсів презентувало електронний сервіс Ecomapa.gov.ua – інтерактивну карту сміттєзвалищ України, яка допомагає боротися зі стихійними сміттєзвалищами. За два роки функціонування сервісу громадяни із різних регіонів України надіслали понад 5 тисяч повідомлень про виявлені стихійні сміттєзвалища.

     Всі ми любимо відпочивати на природі з наметами, ловити рибу, купатися і смажити шашлики. Всі ми не любимо звалища в лісі, сміття на природі і на пляжі, але ось прибирати за собою чомусь люблять не всі? Дуже часто, стихійні сміттєзвалища з’являються на берегах водойм.

13-11-18-3

    Із 5 тисяч сміттєзвалищ, про які надійшла інформація, місцевою владою прибрано близько половини, понад тисячу заявок перебувають на стадії виконання, у близько 700 випадках прострочено терміни виконання і ще близько тисячі – потребують підтвердження заявником.

13-11-18-2

    «Я просив би всіх, хто користується електронною мапою сміттєзвалищ, стежити за розглядом їхніх заявок. Сучасні технології і функціонал мапи дозволяють відстежувати, на якому етапі звернення. Місцева влада має місяць для того, щоб належно відреагувати на ці звернення від громадян. Інформація про прибране сміття з’являється на мапі на підставі даних, отриманих саме від місцевої влади. Мінприроди фізично не може проконтролювати якість виконання кожної заявки. Саме тому ми свого часу передбачили можливість для громадян самим оцінювати якість виконаної роботи», – пояснив Міністр екології та природних ресурсів України.

13-11-18-1

    «Як з’ясувалося, найгірше заявники відстежують якість видалення відходів на Буковині. Там виявлено 153 такі сміттєзвалища. Місцева влада звітує про їх видалення, проте у 124 випадках заявниками не підтверджено, що сміттєзвалище справді видалене», – йдеться у повідомленні Мінприроди.

     Додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України. Для цього достатньо:

  1. Завантажити мобільний додаток «Екомапа» із функцією онлайн-сповіщення про виявлені сміттєзвалища(Завантажити мобільний додаток можна в Google Play).
  2. Сфотографувати виявлене сміттєзвалище.
  3. Надіслати фоточерез додаток «Екомапа» з вказаним місцезнаходженням стихійного сміттєзвалища.

     Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором та наноситься на карту.

     Або:

  1. Сфотографувати виявлене сміттєзвалище.
  2. Зайти на сайт.
  3. Зареєструватися.
  4. Надіслати звернення.

    Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором та наноситься на карту. Далі отриману інформацію Мінприроди надсилає до органів місцевої влади з вимогою їх ліквідувати на протязі місяця.

Джерело:

Міністерство екології та природних ресурсів України

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree