За прогнозом вчених більшість видів риб і ракоподібних до 2048 року зникнуть повністю

Рубрика: Новини

04-07-20-05     Вчені-океанографи Північної Америки опублікували доповідь у якій детально аналізують сучасну екосистему морів і океанів. За їхнім прогнозом за 20 років зникнуть більшість видів морський риб та ракоподібних. Таке прискорене зниження чисельності – наслідок рибного лову та забруднення морів, які перетворилися на величезний смітник (ФОТО)

     «До 2048 року ми залишимося без риби. За нашими аналізами, якщо не відбудуться зміни, то, виходячи з нинішньої ситуації, прогнозується виникнення серйозної загрози забезпеченню всього світу їжею, якості прибережних вод та стабільності екосистеми, що вплине на нинішнє і майбутнє покоління», – вчені-океанографи Північної Америки в журналі Science.

04-07-20-01

    «Порушення стану морів насправді виснажує екосистему океанів, піддаючи небезпеці забезпечення продовольством жителів нашої планети. Якщо нічого не буде зроблено, то види, які населяють море, за 20 років зникнуть», – стверджують вчені.

Тріску знищено до безповоротного ступеня

     Борис Ворм, біолог з Університету Галіфакса (Канада), співавтор доповіді підкреслює: «Якщо ми поглянемо на результати лабораторних дослідів або дослідження цілісності океанів, то дійдемо тієї ж самої констатації: продуктивність та стабільність усієї морської екосистеми знижується». Він додав: «29% видів риб та ракоподібних перебуває на межі зникнення, – та уточнив, – улов риби цих видів зменшився на 90%».

04-07-20-02

    Наприклад, за останні десять років у районі Північної Атлантики запаси мерлузи, пікші та камбали зменшилися на 95%, а тріска, схоже, знищена до безповоротного ступеня, на цей час вона вважається зниклою. «Я був шокований результатами узагальнення цього процесу, про масштаби якого ми навіть не підозрювали, і який останнім часом прискорився», – додав Борис Ворм.

04-07-20-05

     Це дослідження, яке проводилося впродовж 4 років, також показує, що зникнення одного єдиного виду прискорює порушення цілої екосистеми. Учений з Університету Галіфакса «приголомшений» цими даними: «Ми й уявити собі такого не могли». Ці дослідження – сукупний результат обробки даних, зібраних за 1000 років морської історії, 32 наукових дослідів, а також досліджень, проведених у 48 морських зонах, які охороняються, та статистики рибного лову ООН із 1950 по 2003 рр.

Океани не можуть протистояти розвитку паразитів

    Більшість риболовецьких запасів вичерпаються за кілька десятків років: «29% видів риб і ракоподібних не витримало, тобто їхній улов упав на 90%. Це дуже чітка тенденція, яка прискорюється», – продовжує Борис Ворм, висновки якого безперечні, – «відповідно до прогнозів, якщо така тенденція триватиме довго, то всі види риб і ракоподібних до 2048 року зникнуть».

04-07-20-04

    Вчені пояснюють, що втрата біорізноманітності значно зменшує здатність океанів виробляти рибу і ракоподібних, протистояти розвитку паразитів, таких як деякі види водоростей, а також виробляти кисень і відціджувати забруднюючі речовини. Стів Паламбі, біолог із Стенфордського університету (США), підкреслює: «Океан – це величезний очищувач, який поглинає нечистоти та перетворює їх на поживні речовини, він забирає з води токсини, виробляє корм і перетворює вуглекислий газ на поживні речовини та кисень».

Чи можна надати існуючім тенденціям зворотного напрямку?

    Зворотний ефект теж цілком реальний, оскільки будь-який вид, що відновив нормальний рівень розмноження, зміцнює здоров’я і стабільність океанів, а також підсилює їхню здатність витримувати такі удари, як забруднення і глобальне потеплення. «Усі ці дані також показують, що, поки не стало надто пізно, нинішні тенденції ще можливо зупинити, – оцінюють ситуацію вчені та додають, – на цей час морські зони, які охороняються, становлять менше 1% морів і океанів планети». Ед Барб’є, економіст з Університету штату Вісконсин, стверджує, що «навіть якщо збереження морської біорізноманітності і несе в собі економічні витрати, у довгостроковій перспективі ці захисні заходи сприятимуть економічному росту».

Джерело:

Публікація в журналі Science

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree