Заборона на вилов раків з 15 серпня до 15 листопада

Рубрика: Новини

04-08-16-01     З серпня в озерах та річках розпочинається період линьки раків. Вони скидають старий панцирний покрив і поки новий покрив не затвердіє раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.

     З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов раків. Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись – залежно від погодних умов.

     Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі, може змінюватися в різні роки. Він залежить від погодних умов, типу водойми та інших факторів. У зазначений час відбувається період другої линьки раків. Вона триває від кількох годин до доби. Проте, період формування та зміцнення нового панцира – 1-1,5 місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків.

04-08-16-01

     З метою забезпечення охорони та збереження природних запасів раків під час їх линьки і виношування ікри, відповідно до наказу Хмельницькрибоохорони № 38 від 05.08.2016 року «Про встановлення заборони на лов раків в період осінньої линьки» з 15 серпня по 15 листопада забороняється вилов раків у всіх водоймах на території Хмельницької області.

     Нагадуємо, що за нехтування наказу про заборону вилову раків та порушення законодавства, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого коливається від 340 до 680 гривень. Крім того, за кожен екземпляр виловлених раків доведеться заплатити 25,5 гривень компенсації збитків, завданих рибному господарству України. А якщо збиток за виловлених раків буде досить вагомим, то порушника можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

     Також нагадуємо, що після закінчення терміну заборони на вилов раків рибалці за добу дозволяється виловити не більше 30 шт. Забороняється ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.

Джерело:

“Хмельницькрибоохорона”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree