Зняття заборони вилову риби перед гирлами річок, які впадають у Дністровське водосховище

Рубрика: Новини

07-03-21-04      Відповідно до пункту 4.13.3 Прави любительського та спортивного рибальства затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 № 19 забороняється лов риби, добування водних тварин протягом усього року перед гирлами річок, що впадають у Дністровське водосховище, – на 1 км в обидва боки від гирла і углиб водосховища та на 1 км від гирла догори за течією (ФОТО)

     Працівниками Чернівецького рибоохоронного патруля, спільно з Інститутом рибного господарства НААН та за участі представників ГО «Громада рибалок Буковини» підготували пропозиції щодо зняття заборони вилову водних біоресурсів на вище зазначених ділянках. Аналізуючи раніше проведені дослідження науковців, виявлено, що діюча заборона вилову перед гирлами річок, які впадають у Дністровське водосховище сьогодні вимагає перегляду з можливістю зняття даної заборони.

07-03-21-04

     Лов риби заборонявся перед гирлами річок для збереження водних біоресурсів, які на початок заповнення водосховища переважно залишилися у притоках. Важливим  чинником запровадження вказаної заборони були події на Стебниківському калійному заводі у 1983 році, коли до Дністра потрапило близько 5 млн. кубометрів їдкого розсолу, що призвело до загибелі всього живого на віддалі сотень кілометрів.

     На сьогодні, дана заборона втратила актуальність оскільки моменту створення Дністровського водосховища пройшло вже більше тридцяти років, види риб, які раніше скупчувалися в притоках Дністровського водосховища на даний час вільно розповсюджуються по всій акваторії Дністровського водосховища.

     Встановлення заборонних зон доцільно здійснювати точково, з орієнтацією на основні нерестові ділянки та з чіткою їх прив’язкою до періоду відтворення. Практична реалізація зазначених заходів буде полягати у визначенні в щорічних наказах щодо весняно-літньої заборони меж нерестовищ, які будуть включати всі критично важливі ділянки нерестового фонду водосховища екологічної та рибогосподарської точок зору тотальне обмеження любительського і спортивного рибальства на пригирлових ділянках приток є недоцільним.

07-03-21-01

      Довідкова інформація:

     Дністровське водосховище було створено на середній ділянці р. Дністер і враховуючи особливості його будови водосховище відносено до каньонного типу. Основними річками, які впадають у Дністровське водосховище є Збруч, Жванчик, Смотрич, Мукша, Баговичка, Тернава, Студениця, Ушиця, Жарнівка, Щурка, Данилівка, Калюс, Матірка, Сурша та Сара-Лунга. В підсумку на 15 зазначених притоках протягом року любительський та спортивний вилов заборонений відповідно до вищевказаного пункту Правил любительського та спортивного рибальства.

Джерело:

Чернівецький рибоохоронний патруль

     Ознайомитись також:

RYBY

RakЗ 01.12.20 до 30.06.21 в Чернівецькій області заборонено ловити раків

 

 

 

 

16-11-20-0112.11.20 в Тернопільській області чоловік «почистив» озеро від риби сіткою на 164’424 грн

 

 

 

 

15-11-20-0112.11.20 рибоохоронці в улові браконьєра виявили одну рибину червонокнижного лосося

 

 

RYBY

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree