Огляд вудок для зимової риболовлі з льоду

Рубрика: Рибальські снасті

     Zimnie_udochkiЯк і вудки для літньої риболовлі, зимові вудки також бувають різні, пристосовані для конкретного виду риби і способу лову. Як правило, для зимової риболовлі використовують маленькі вудки з мініатюрними котушками. Взимку з льоду в основному застосовують три способи лову риби з вудкою: на мормишку, на поплавок і на зимові блешні (ФОТО).

     На превеликий жаль, часи, коли на звичайний дерев’яний прутик з намотаним на нього кінським волосом можна було наловити величезну кількість різноманітної риби, як вражаюче описував у своїй книзі «Жизнь и ловля пресноводных рыб» Л.П. Сабанєєв, давно канули в літа. Сьогоднішня зимова вудка в руках рибалки – це досить непростий інструмент, який, звичайно ж, повинен бути максимально точно налаштований на необхідну гру приманкою, як, наприклад, скрипка у музиканта-віртуоза.

Zimnie_udochki

     Головним критерієм при виборі зимової вудки є передбачуваний об’єкт лову:

 • для лову хижих видів риб (судак, щука, великий окунь) на блешню або балансир застосовують міцні вудки довжиною від 50 см до 1 м з надійною котушкою;
 • для лову на поплавець з льоду застосовують невеликі вудки з підставками;
 • для лову на мормишку використовують наймініатюрніші вудки з тонкою волосінню і чутливим кивком.

Зимові вудки для лову на блешню або балансир

     Для лову риби з льоду на блешні частіше застосовують телескопічні вудилища невеликої довжини. При виборі такої снасті слід звертати уваги, по-перше, на якість стиків колін. Для цього потрясіть вудилищем – не повинно бути ні найменшого люфту. По-друге, на довжину, для блеснения окуня великої довжини хлиста не потрібно, а для судака зручніше використовувати вудилище жорсткіше і довше. Хоча, вибір довжини і жорсткості вудилища, характеристики строго індивідуальні – кому як зручніше.

Udochka_dlia_balansira

    А для підвищення чутливості снасті, на кінчик вудки встановлюють металевий кивок. Жорсткість кивка вибирають відповідно до ваги блешні.

udochka_s_balansirom

     Волосінь застосовують виключно монофільную (плетений шнур не використовують, так як він швидко обмерзає) товщиною від 0,10 до 0,28 мм. в залежності від ваги приманки, ймовірної ваги трофея і глибини лову. Більш товсті жилки просто не зможуть надати обраній приманці потрібну гру.

udochka_s_voblerom

     Котушки застосовують інерційні, без інерційні, маленькі мультіплікаторні, але для пошуку судака на великій площі водойми на зимову вудку встановлюють звичайну без інерційну котушку. Вона дозволяє швидко розмотувати і змотувати вудку, від чого процес пошуку місць стоянки риби протікає більш динамічно.

«Балалайка»

     У продажу є безліч модифікацій, але основними відмінними рисами даної конструкції є:

Udochka-balalaiyka_2

 • рукоятка відсутня, тримають «балалайку» безпосередньо за пластикову шпулю;
 • на верхній частині шпулі розміщені шість вм’ятин під пальці для розмотування або змотування волосіні;
 • в нижній частині є кнопка, при натисканні на яку шпуля звільняється, можна швидко змотати або розмотати вудку;
 • в центрі шпулі передбачений фіксатор волосіні;
 • знімний хлистик і підставка.

Udochka_balalajka

     Саме цю конструкцію зимової вудки воліють використовувати рибалки-спортсмени на зимових змаганнях, і на це є кілька причин:

 • дана конструкція дозволяє навіть замерзлими руками швидко змотати жилку, натиснувши на кнопку знизу вказівним пальцем;
 • «балалайка» зручно лежить в руці, завдяки чому дозволяє надати блешні потрібну гру;
 • в конструкції «балалайки» відсутня ручка, що робить її більш компактною порівняно з іншими зимовими вудками.

Вудка з відкритою котушкою і рукояткою

    Використовується в основному при стаціонарній ловлі мирної риби (лящ, плотва, карась), але, зрозуміло, на них з великою радістю ловиться окунь і інші активні взимку види риб.

Udochka_04

    Особливістю конструкції даного виду зимової вудки є наявність ручки з одного боку відкритої котушки, і знімного хлистика з протилежного боку. Хлистики бувають різної довжини (10-20 см) і гнучкості.

Udochka_03

    Дана конструкція вудки приваблює любителів зимового лову риби своєю простотою. Її зручно використовувати при переміщенні від лунки до лунки, але вона також чудово підходить для стаціонарної ловлі.

Udochka_02

    Що слід враховувати при купівлі вудок цієї конструкції, так це ніжки. Є вудки зі стаціонарно закріпленими ніжками – це не дуже зручно. Набагато зручніше в експлуатації вудки з відкидними ніжками.

Udochka_01

    У продажу є вудки з великим діаметром котушки. Такі вудки використовую для лову риби на великих глибинах, і ще на них менше плутається тонка зимова волосінь.

    В кінцевому підсумку, головним критерієм уловистості зимової вудки є правильний підбір ваги блешні і жорсткості кивка.

Зимова поплавкова вудка

     Для лову взимку на поплавок можна використовувати будь-яку з описаних вище вудок. Для зручності зимова вудка з поплавком обладнується або розташовується (в межах хлистика) на спеціальній підставці: сучасна її конструкція в оснащенні зимової вудки поплавця – корпус-трубка для одягання на хлист, що має дві розбіжні в сторони ніжки. Підставка для зимової вудки може бути проста, наприклад, який-небудь коробок, дерев’яний брусок, сніжний (крижаний) валик.

    У комплект зимової поплавкової вудки входить невеликий поплавок. При лові на течії застосовують поплавці більші, з більшою вантажопідйомністю, а на водоймах зі стоячою водою, трохи менші, для досягнення більшої чутливості снасті.

Poplavki_dlia_zimnej_rybalki

     Ловлять на нерухомі насадки (мотиль, черв’як, опариш, запарені зерна, хліб), які насаджуються на звичайний гачок або блешню.

    Ловля на зимову поплавкову вудку передбачає розміщення поплавця в лунці в практично затопленому стані. Досягають цього точним виміром глибини води під лункою і підбором грузил, або блешні відповідної маси. При клюванні риби поплавок зимової вудки піднімається з води і в лунці утворюється дрібні, ледь помітні хвилькі.

    Як будь-яка снасть для риболовлі, зимова вудка з поплавком вимагає тонкої індивідуальної настройки і практики – тоді улов гарантований.

     Всім, ні хвоста, ні луски!

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree