Старовинні рибальські снасті – історія виникнення рибальського гачка

Рубрика: Рибальські снасті

     27-12-19-02Згідно зі свідченням істориків, перші знахідки різноманітних варіантів рибальських гачків датуються близько 20000 років тому. З цим твердженням можна погоджуватися, чи ні – очевидців вже не знайти. Але документи, які з таким трудом знайдені археологами, свідчать, що дане знаряддя для лову риби було популярно ще за пару тисячоліть до Різдва Христового в Єгипті і Китаї (ФОТО)

    Одним із ранніх різновидів гачків служила своєрідна розпірка. При ковтанні приманки, зігнута голка розпрямляється і таким чином виявлялася у риби, так би мовити, поперек горла.

27-12-19-06

    На сьогоднішній день подібною екзотикою користуються досить рідко, хіба що для лову вугрів і знаменитих летючих риб.

27-12-19-05

     В принципі, ідея рибальського гачка (в тому вигляді, в якому ми бачимо його сьогодні), прийшла в голову людині, яка додумалась зігнути звичайну швейну голку. За прикладом далеко ходити не потрібно. «Нагрійте голку до червоного розжарювання, зубилом зробіть борідку і загостріть жало. Потім нагрійте ще раз і зігніть в гачок бажаної форми», – писав китайський імператор Цзінь Гу в другому столітті нашої ери.

27-12-19-07

     Протягом тривалого періоду в виготовленні гачків процвітали жахлива кустарщина і безвладдя.

27-12-19-02

     На протязі історії людства цю снасть виготовляли з дерева всіляких порід (особливою популярністю користувалися дерев’яні шипи), ріг, хітину і навіть дорогоцінних пластин панцира черепахи. Більше того, до наших днів збереглися зразки гачків з каменю, перламутру, бронзи, латуні, міді, і навіть найчистішого золота.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree