Як ліхтарик допомагає нам спіймати трофейну рибу ввечері після заходу сонця

Рубрика: Рибальські снасті

Nocnoj_liasc     Чому вночі добре ловиться не тільки хижа риба? З чим пов’язано те, що до недавнього часу вночі мало хто з рибалок ловив мирну рибу? Коли можна вночі зловити дійсно трофейного коропа, сазана або ляща?

     Багато хто з рибалок знають на практиці, що найкраще клювання риби починається ввечері, коли сонце сідає. Але ввечері кблов тільки починається, а триває активне клювання і в сутінках після заходу сонця. Це пов’язано з тим, що в зв’язку із заходом сонця падає атмосферний тиск, а це самим прямим чином впливає на клювання риби, яке тільки посилюється.

Nocnoj_liasc

     Пік клювання мирної риби, а не тільки таких нічних хижаків як сом або судак, також припадає на перші години після заходу сонця і поновлюється за декілька годин до сходу сонця. Через низький атмосферного тиску, а також через відсутність прямого сонячного проміння, яке викликає не тільки підвищення температури води, але і несе жорстке сонячне випромінювання, мирна риба переважно воліє активно годуватися в комфортних кліматичних умовах вночі, а не вдень.

Nocnoj_liasc_2

     Але нічна рибалка на коропа, сазана, ляща до цих пір не так вже й сильно поширена. І причин тому кілька. По-перше, з настанням сутінків ще не так давно неможливо було рибалити через відсутність досить хороших ліхтарів освітлення, які б і тримали зарядку досить довго, і світили б прийнятно яскраво. Можна сказати, що тільки в останні роки з’явилися відповідні за багатьма параметрами нічні ліхтарі для активної риболовлі в нічних умовах. А раніше рибалкам-любителям доводилося підсвічувати свої поплавці в непроглядній пітьмі тьмяними лампочками, які харчувалися від звичайних акумуляторних батарей автомобіля.

     По-друге, з’явилися різні поплавці, сигналізатори, які непогано світяться вночі на воді. Це і фосфорні поплавці, і поплавці з вбудованими мініатюрними лампочками, і електронні світлозвукові сигналізатори для фідера і спінінга. Прогрес зробив свою справу і тепер рибалки-любителі мають ряд пристосувань, які допомагають їм рибалити вночі.

     Та якими б не були нові пристосування для нічного лову, все одно комфортною нічну риболовлю з вудкою вважати складно. І це не тільки через те, що все вночі підсвітити неможливо і виникає певний дискомфорт для пересування риболова, а й через велику кількості комарів, мошки, та інших небезпек, які в темряві складно розгледіти. Саме тому, незважаючи на хороші улови, справжніх любителів і цінителів нічного лову мирної риби все ще не так багато.

Nocnoj_fider_1

      Але якщо ви зважитеся піти по цій стезі, то повинні знати, що легко не буде. Вам доведеться витратитися на екіпіровку, включаючи хороші прилади освітлення:

  • лампи;
  • ліхтарики;
  • сигналізатори;
  • поплавці з підсвіткою.

     Але це себе окупить і принесе, однозначно, не тільки хороший улов, але і трофейну рибу, море адреналіну і позитивних емоцій.

    Особливо хочеться відзначити, що використовуючи вночі фару або ліхтарик, ви не приманюєте рибу в певне місце (що заборонено Правилами риболовлі), а тільки підсвічує по дотичній свій поплавець для кращої видимості.

Nocnoj_sudak_1

     У наших краях такий спосіб лову особливо ефективний на початку осені, коли температура падає, але не сильно, а комарі пропадають, що дозволяє зробити процес лову більш комфортним. Крім того, саме на початку осені і починає активно годуватися і клювати велика риба коропових порід. Ще в цей же час відзначається і жор хижої риби, на поставлений пучок черв’яків ви зможете зловити гідні екземпляри і сома, і щуку, і окуня.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree