Якої потужності підвісний човновий мотор підходить для мого човна?

Рубрика: Рибальські снасті

10-08-20-02     Кожному рибаку для повноцінного дослідження великого озера, водосховища або річки обов’язково знадобиться човен з мотором. Якщо ви шукали човен для покупки або досягли моменту, коли хочете отримати новий двигун, швидше за все, ви задали питання: «Скільки кінських сил мені потрібно для мого човна?» (ФОТО)

     У той час як індивідуальні проблеми можуть бути різними – бажання переконатися, що кінських сил достатня або не завелика – це питання, яке задають багато людей, зацікавлені в покупці нового човна чи мотора.

    Зібрав кілька шматочків інформації, щоб навчити вас кінським силам. Прочитавши цю інформацію, ви зможете більше дізнатися про те, звідки вона взялася, як вона розраховується, як визначити суму, яка вам потрібна, і про небезпеки, пов’язані з наявністю надто великої кількості.

10-08-20-02

Що таке кінська сила?

     Кінська сила визначається як одиниця потужності, що дорівнює 550 футів в секунду, яка використовується для вимірювання потужності двигуна. Сьогодні це відноситься до човнових і автомобільних двигунів, але його початкове використання було для опису потужності парового двигуна. В кінці 1700-х років шотландський інженер по імені Джеймс Уотт винайшов перший паровий двигун, вдосконалений по дизайну, вперше запропонованого Томасом Ньюкоменом в 1712 році. Це була велика справа. Цей новий паровий двигун міг виконувати ту ж роботу, що і колишній двигун Newcomen, але використовував тільки чверть палива.

    На жаль, порівняння парового двигуна з двигуном Ньюкомена не було ефективним маркетингом, тому що більша частина населення все ще використовувала коней для механічної роботи. Щоб представити свій новий продукт аудиторії, Уотт знав, що йому потрібно знайти спосіб порівняти роботу коней з роботою свого винаходу. В ході своїх експериментів він визначив, що один кінь може виконувати близько 33 000 фунтів за одну хвилину – це значить, що кінь може підняти вагу в 33 000 фунтів на один фут за одну хвилину. Тому він визначив одну кінську силу як 33 000 футів роботи в хвилину – або 550 футів фунтів в секунду.

    У цьому новому вимірі було кілька недоліків, найбільшим з яких було припущення, що кінь може продовжувати працювати з постійною швидкістю і не втомлюватись. Однак Ватт не дозволив цьому факту турбувати його, і це не турбувало його клієнтів. Порівняння потужності коня з потужністю парового двигуна показало, що паровий двигун Ватта міг виконувати роботу п’яти коней, і він став невід’ємною частиною промислової революції.

10-08-20-03

Як розраховується потужність?

     Актуальність кінських сил, яка вимірюється в 550 футів в секунду, не зупинилася з промисловою революцією. Вимірювання кінських сил було перетворено в інші одиниці виміру. Наприклад, інші експерименти визначили, що одна кінська сила дорівнює 746 Вт енергії. Іншими словами, якщо ви помістите кіня на бігову доріжку, він зможе працювати з генератором потужністю 746 Вт. Інженери також провели розрахунки, щоб зв’язати потужність з обертовим моментом, що особливо важливо для човнових двигунів.

     Крутний момент найпростіше пояснити на прикладі. Уявіть, що у вас є великий торцевої гайковий ключ з двухфутовою ручкою. Ви прикладаєте 50 фунтів сили до цієї ручки – коли ви робите це, ви застосовуєте крутний момент або силу повороту в сумі 100 фунтів-футів. Майте на увазі, що при такому розрахунку ви можете отримати той же результат – 100 фунт-фут обертального моменту – приклавши один фунт сили до торцевого ключа з рукояткою 100 футів, або приклавши 100 фунтів сили до торцевого ключа з однією ногою.

10-08-20-01

Небезпеки пов’язані з наявністю надто великої кількості кінських сил

     Наявність занадто великої кількості кінських сил човнового мотора може привести до таких неприємностей на воді:

  • потужні човнові мотори, як правило, мають пристойну вагу, а це може прзвести до перевертання човна вже в процесі установки мотора на човен;
  • якщо потужність мотора більше тієї на яку розрахований човен – мотор просто може вирвати транець;
  • занадто потужний двигун на невеликому човні на великій швидкості може привести до перевертання човна і травмування пасажирів.

     Висновок такий: не варто встановлювати занадто потужний двигун на човен. У техпаспорті кожного човна зазначено, якої потужністі двигун можна на нього встановлювати. Краще встановити на човен мотор меншої потужності, ніж більшої.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree