Окунь, та не той. Несподіваний улов санфіш на новому озері

3

Рубрика: Розповіді

     03-02-19-06У пошуках нових рибальських місць ми з напарником вирушили в дорогу. Першим сюрпризом поїздки була різка відлига. Прогноз погоди передбачав підвищення температури до плюс двох і дощ. Але в прогнози метеорологів особливої ​​віри немає: аж надто часто вони брешуть. А тут ні: дощ зустрів нас на ранковій трасі. Злегка поблукавши по лісопосадці, ми знайшли дорогу до озера, яке заздалегідь розвідали на Goоgle карті. Другий сюрприз – дорога виявилася не проїзною, довелося йти пішки. Третій сюрприз – дивовижний улов (ФОТО)

     Нарешті дійшли до озера і поспішили на лід. Насамперед було вирішено дослідити рельєф дна. Озброївшись льодобурами, ми перебурили від берега до берега поперек водойми двома рядами лунок з кроком в п’ятнадцять кроків.

03-02-19-01

     Між собою ряди пробурили в шаховому порядку.

03-02-19-02

     Пробіглись по лунках, і знайшли русло. Глибина на руслі була 4,2 метра. Близько очерету по пологому березі глибина близько метра. Тут було вирішено підгодувати кілька лунок на білу рибу.

03-02-19-03

     Поки напарник на підгодованих лунках ставив поплавцеві вудки на плотву я, озброївшись спортивною балалайкою, вирішив зайнятися пошуком риби.

03-02-19-04

     Жилка SLR 0,08, мормишка вольфрам в кольорі срібло з діаметром 2 мм. Оббігавши всі лунки по черзі, не затримуючись подовгу на кожній, я не побачив жодної покльовки. У напарника на поплавках теж тиша. Він вирішив грати балансиром на руслі, а я впиратися в мормишку.

     Під берегом клював 20-30 грамовий окунь, який тут же вирушав назад в лунку і не приносив ніякого задоволення. Не за цією рибою ми їхали. Я вирішив разбуритись поблизу крутого берега. І на глибині близько 2,5 метра отримав перші клювання. На опусканні кивок розгинався, хтось несміливо зупиняв мормишку, але підсічки не приносили результату. Мотиль був пошарпаний, але клювання явно не окуневі. Вирішивши, що під лункою мальок, я підгодував кілька лунок невеликою кількістю мотиля і продовжив спроби. І ось постукуючи по дну, я зробив підсічку з затримкою, як би давши можливість заковтнути мотиля. Незвичайний улов виявився на льоду.

03-02-19-05

     Строката, різнобарвна, немов акваріумна рибка. Ось тобі сюрприз. Розмір не товарний, але клювання цікаві. Повторюю спробу і історія повторюється знову, знову пауза перед підсіканням і знову незвичайний улов. Таку рибу я бачив тільки по телевізору – це американський окунь або санфіш.

03-02-19-06

     Я був впевнений, що ця рибка теплолюбна, і взимку ловитися не може в принципі, оскільки її рідна стихія теплі водойми. Пробую підчепити пучок мотиля, і після декількох холостих клювань на льоду виявляються ще два американських окуня.

    Ці вже більше долоні, з лунки санфіш виходить з опором, впираючись і разтопирюючи плавники як йорж. Приблизно протягом години клювало досить активно. Хвилина гри і відразу клювання. Напарник кинув балансир і сів на сусідню лунку. Але тут, як на зло, клювання різко припинилося. Таке відчуття, що вимкнули рубильник. Зграйка пішла або повністю стала ігнорувати гру мормишки. Одна з лунок, найпродуктивніша, принесла близько 25 американських окунів.

03-02-19-07

     Затишшя в клюванні ми сприйняли як команду – на обід. Повернулися на лунки поблизу греблі і перекусили. Після обіду стала обзиватися плотва. Напарник сів за поплавцеві дудки, а я повернувся на ранкове місце. Знову кинув пару наперстків мотиля в лунки і став чекати. Підійшов невеликий окунь. З кожної лунки по парі клювань і тиша.

     Я відійшов вздовж русла кроків сто і пробурив на тій же глибині. І ось знову знайоме клювання. Розгинання кивка під самим дном – ось вона зграйка. Ранкове клювання повторилося. Правда цього разу в перемішку з санфіш клювала плотва і звичайний окунь. Півсотні особин з однієї лунки і знову тиша.

03-02-19-08

     Примхлива риба, але клювання дуже активне.

03-02-19-09

     Почало сутеніти, море позитиву отримано, пора йти до машини. У напарника три десятка плотви на поплавок за світловий день. Улов не дуже, але для нового місця цілком стерпно.

Автор розповіді побажав залишитися невідомим
і на відріз відмовився здавати місце риболовлі.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Комментарии: (3)

Якщо хтось цю рібу зловив
Значить ця риба буде всюди?

Дуже гарна рибрка, а де докази?

Зачем писать об улове и не рассказывать где споймали??

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree