Пошуки хижої риби на Дністровському водосховищі з 15.09 по 18.09.16

Рубрика: Розповіді

18-09-16-03     В результаті тривалої посухи на Дністровському водосховищі рівень води значно впав, і склалася така ситуація, що за 1-2 м до води не підійдеш, відразу грузнеш в мулі. А біля дачного селища поблизу с. Грушівці спорудили із бетонних плит зручний з’їзд у воду – тому туди й попрямували (ВІДЕО).

     Шукати рибу планували як з берега, так і з човна. Для комфортної риболовлі в ситуації, що склалася, важливим було знайти місце, де можна підійти до води для спуску човна на воду, або щоб просто підійти до садка з рибою. І забігаючи вперед, скажу, що з місцем риболовлі ми таки вгадали, або нам просто випадково пощастило.

18-09-16-03

     Склад рибальської експедиції був наступним:

  • автор цього оповідання, фото-відео оператор – Дімон-рибак;
  • рибак із величезним досвідом, відмінно знає місцеві рибальські місця – Олег.

 

День перший – четвер 15.09.16

     Виїхали з міста Чернівці 15.09.16 близько 11 години дня і по дорозі обговорювали, яке місце буде більш перспективним, більш зручним для майбутньої риболовлі. І як вже було раніше, зійшлися на думці, що оптимальним варіантом буде ділянку Дністровського водосховища біля села Грушівці Кельменецького району Чернівецької області, тим більше, зараз там встановили бетонні плити для зручності спуску човнів на воду.

18-09-16-04

     Прибули на місце в обід. Погода стояла сонячна, температура повітря близько 28ºС, практично повний штиль. В другій половині для вирішили спробувати рибальське щастя з берега. Деякий час безрезультатно блеснили, а ближче до вечора закинули по два фідера, сподіваючись зловити хоч якусь рибу. Увечері зловили кілька дрібних плотвичок, мене зморило, відправився спати. А Олег ловив всю ніч і йому вдалося зловити десяток лящів.

 

День другий – п’ятниця 16.09.16

     За ніч рівень води впав на два метри. Вранці поснідали, надули човен, встановили мотор, і вирушили на пошуки невловимої хижої риби. Переміщалися по воді від одного перспективного з нашої точки зору місця для блесніння, до іншого, заходили в кожну заплаву і каньйон, міняли блешні, переходили на джиг головки різної ваги для обловлювання різних глибин.

18-09-16-05

    За пів дня так і не знайшли місце стоянки хижої риби. Ні в кого не було ні одного удару, тільки водорості, ракушки, гілки і було пару зачепів. Змирившись з такою поразкою, вирушили на базу.

18-09-16-06

     В другій половині дня ловили з берега на фідери, попадалася лише дрібна рибка. Погода почала псуватися. Небо затягнуло хмарами але дощу не було. Цієї ночі Олег пішов спати, а я просидів на березі пів ночі, так і не побачивши покльовки.

 

День третій – субота 17.09.16

     Вранці, зі свіжими силами Олег взявся за фідери, а я стрибнув у човен і вирушив на пошуки хижої риби весь в очікуванні довгоочікуваної зустрічі з окунями і судаками.

      Але не тут то було. Уперта риба навіть і не думала клювати. Можливо, на її поведінку вплинула зміна погоди. Замість захоплюючої риболовлі у мене вийшла захоплююче катання на човні по мальовничому Дністровському каньйону. Спаливши каністру бензину, повернувся до обіду на базу з порожніми руками, але абсолютно задоволений спілкуванням з красивою природою.

18-09-16-01

     Від обіду і до вечора клювала невелика плотва, рідко траплялися червонокнижні рыбчики, яких ми зрозуміло випускали на волю. А ввечері, близько 11, зарядив на всю ніч дощ. До цієї риболовлі дощів не було більше місяця. З цієї причини ми навіть і не думали брати на рибалку дощовики і брезент. Довелося перечікувати дощ в машині.

 

День четвертий – неділю 18.09.16

     Спокійний заколисуючий дощ припинився тільки вранці. Ґрунтова дорога вздовж водосховища, по якій ми приїхали на місце риболовлі, повністю розкисла. По ній не можна було пройти в гумових шльопанцях, ковзали як на санках, не кажучи вже про їзді по ній на машині.

     Перекинули фідери, попили кави. Погода стояла похмура, небо було затягнуте важкими хмарами, ось-ось піде дощ. Дув легкий бічний вітер.

     Взяв спінінг, поміняв 16-ти грамову джиг-голівку на 10-ти грамову вертушку з білою пелюсткою, жовтою серцевиною і червоним хвостиком з якогось волосся або пір’я, не зрозумієш. Зробив кілька закидів з берега біля нашої стоянки. Сильний удар, потужний сплеск на воді, спінінг зігнуло навпіл, котушка тяжко провертається. Після нетривалої боротьби на березі тіпався пристойного розміру красень окунь. Ми два дні носилися по сховищу на човні, а риба була під боком. Ось, як воно буває.

18-09-16-02

     Рибальський процес більш детально можете подивитися на відео, яке викладено нижче.

     До обіду сонце так і не пробилося крізь хмари, але легкий вітерець зробив свою справу – підсушив ґрунтову дорогу і ми вирішили спробувати виїхати, поки знову не зарядив дощ. Нам це вдалося. Ще одна рибалка відбулась.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree