Рибалка на водосховищі з 16 по 18.02.17 біля Старої Ушиці

Рубрика: Розповіді

18-02-17-01     Більше місяця кожні вихідні виходив на риболовлі на озера, на Прут, але за цей час так і не побачив нормального клювання риби. За рибалку вдавалося добути одну – дві рибки, я не вважаю такі рибалки результативними. Почали виникати сумніви, може я щось роблю не так? Щоб перервати смугу безрезультатних рибалок придбав розкручений в Інтернеті активатор клювання і виїхав на риболовлю (ВІДЕО).

    В цьому році зима порадувала рибалок морозами, а значить і товстим крижаним покривом на водоймах. У Чернівцях на озерах товщина льоду приблизно 20 см, а за містом, зрозуміло набагато більша.

    Особисто я серйозно налаштувався наловити риби, тому підготувався грунтовно до даної риболовлі: підготував вудки, набрав мормишок, придбав зимову прикормку і активатор клювання.

    На цей раз в риболовецькій експедиції брали участь:

  • автор цього оповідання, фото і відео оператор Дімон-рибак;
  • дуже досвідчений і уловистий рибак, водій даної експедиції – Володимир Васильович;
  • не менш уловистий рибак, який прекрасно знає звички місцевої риби в різні пори року, син Володимира Васильовича – Віталік.

День перший – 16.02.17.

     Добралися до місця риболовлі в обід. Під’їхали на машині до самої кромки льоду. До того часу там вже стояло кілька машин. Небо було затягнуте хмарами, легкий туман, температура повітря -1-2°С і повний штиль.

    На льоду рибалив з самого ранку знайомий місцевий рибак, він вишукував з ехолотом місця стоянки риби. Згідно показів ехолота риба була скрізь, але дрібна і стояла сантиметрах в двадцяти над дном. А клювали на п’ятиметровій глибині лише дрібні окуньки, але активно і регулярно.

16-02-17-01

     Інші рибалки переміщалися по водоймі в пошуках більш цікавої риби, але мене повністю влаштовував «скажений» кльов дрібних окунців, особливо після місяця повної відсутності клювання. Тільки мормишка опускалася на дно – відразу покльовка, і якщо проґавив, окуньки моментально знімали мотиля.

    Метрах в двадцяти від нас на невеликій ділянці відкритої води плавала зграя лебедів і качок. Їх там було приблизно сорок штук. Під час риболовлі до нас підлетіла пара лебедів і без всякого страху почали розгулювати між рибалками. Я кинув їм п’ять дрібних окунців. Один лебідь двох з’їв, третього пожував і виплюнув – от нахаба. Мабуть, вони хотіли хліба. Походивши ще якийсь час між рибалками, лебеді полетіли по своїм пташиним справах.

    Рибальський процес першого дня риболовлі можна переглянути на відео, яке викладено нижче.

    Ближче до вечора піднявся легкий, але дуже мокрий, холодний, неприємний вітер, а одягти на руки печатки не було можливості через активне клювання. Смугасті бандити моментально збивали мотиля з гачка і доводилося постійно досаджувати свіжого. Тому вирішили, що план по окунькам на сьогодні виконали, на цьому припинили риболовлю.

День другий – 17.02.17.

     Вранці, в невеликому пластиковому контейнері для бутербродів, замісив звичайну магазинну прикормку «ЗИМА ПЛОТВА» з водою і додав порцію активатора клювання. Все перемішав, довів до стану м’якого пластиліну. Озброївшись такою «активованою» прикормкою я з Віталіком вирушили на водосховище.

     Тиск повітря з учорашнього дня опустився на п’ять пунктів. Небо було затягнуто хмарами, невелкий туман, температура повітря -3°С.

     Так як в цей раз добиралися до сховища з Старої Ушиці пішки через ліс по крутому схилу, максимально зменшили вагу поклажі, брали тільки найнеобхідніші речі.

17-02-17-02

    Шукати активну рибу взимку на безкрайніх просторах Дністровського водосховища можна нескінченно. Набагато простіше знайти рибалок, які вже знайшли стоянку риби, або шукати на льоду місця, де раніше насверлено багато лунок.

17-02-17-03

    На початку спробували у одному місце, потім забурились в іншому – нікого не було вдома. Далі помітили на льоду групу рибалок і попрямували до них. Біля кожного рибалки лежало по пару рибок, але активного кльову не спостерігалося. Спробували біля них. Глибина на цьому місці була близько двох метрів. Через пару хвилин у нас теж було кілька рибок, але все відбувалося якось мляво, без вогника.

     Прикормив свої лунки «активованою» прикормкою, а Віталік прикормив звичайною. Через деякий час у мене клювання значно активізувалось, а в оточуючих рибалок теж клювало, але не так жваво і часто. Підійшла біла риба, в основному плотва і швея, іноді траплялися підлящики. Віталік теж перейшов на мою прикормку. Наші сусіди ловили одну рибку, а ми три, приблизно за той же час. Можливо, ми потрапили на вдале місце, можливо сама прикормка так приманювала білу рибу, а можливо подіяв активатор клювання. 100%-ної впевненості в ефективності активатора у мене не було.

    Години за дві виконали план по білій рибі, зібралися і пішли шукати окуня або судака, а на наші лунки відразу сіли інші рибалки.

17-02-17-01

     Походивши, посверливши лід ще пару годин, так і не знайшли хижу рибу.

День третій – 18.02.17.

     Вночі йшов дощ. На третій день тиск атмосферного повітря впав ще на п’ять пунктів, а температура повітря піднялася на пару градусів вище нуля. Почалася відлига.

     Вранці приготував свіжу «активовану» прикормку і я з Володимиром Васильовичем вирушили на водосховище. По дорозі до вчорашнього місця лову свердлили лунки і пробували ловити рибу. Траплялися лише дрібні окуньки.

18-02-17-02

     Прибувши на місце, виявили, що там вже рибалили близько десяти рибалок, причому серед них була одна жінка і дівчинка років п’яти. Дівчинка давала життя своїм батькам: випускала рибу назад вводу, втопила пешню, втопила черпак, бігала по льоду, кричала, сунула руки і ноги в лунку, чим дуже радувала оточуючих рибалок.

    На березі горіло багаття, рибалки по черзі підкидали дрова і грілися біля вогню.

     Наші вчорашні лунки були зайняті, тому забурились неподалік. Я  лише на місці виявив, що забув удома приготовану прикормку. Довелося пробувати ловити без прикормки на мотиля. Попадались лише дрібні окуньки. Свердлили нові лунки, але біла риба нас ігнорувала.

     Подзвонив Віталіку і попросив принести нам прикормку. Десь через годину Віталік прийшов і з прикормкою рибалка пожвавилася. Підійшла біла риба і все частіше траплялася пристойного розміру швея.

     Більш детально рибальський процес можна подивитися на відео, яке викладено нижче:

 

     Після фото-відео сесії відібрали собі десять рибок по крупніше на тараньку, а решту риби випустили – нехай підросте.

18-02-17-01

На фото Віталік з загальним уловом третього дня.

    Ось така цікава рибалка вийшла на Дністровському водосховищі біля смт. Стара Ушиця Хмельницької області.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree