Три дні рибалки на Дністрі з 8 по 10.04.2017

Рубрика: Розповіді

09-04-17-04     Настав нерест і тепер ловити рибу можна тільки в спеціально відведених місцях на одну вудку з одним гачком, а порибалити то хочеться. Найбільш зручне місце для нас виявилося між селами Самушин та Онут Заставнавского р-ну Чернівецької області (ВІДЕО)

     Попередні два дні погода м’яко кажучи не дуже сприяла риболовлі: сильний, майже штормовий вітер, дрібний дощ холодно і бридко. Але на найближчі пару днів прогноз погоди був сприятливий, обіцяли теплу, сонячну, безвітряну погоду.

     Вирушили на риболовлю удвох:

  • автор цього оповідання, фото-відео оператор – Дімон-рибак;
  • рибак з величезним досвідом відмінно, який знає місцеві рибальські місця, водій даної експедиції – Олег.

День перший – субота 08.04.2017 року

     Попередньо поспілкувавшись з іншими рибалками, дізналися, що на блешні хижак поки не бере, але на вудку в проводку ловиться дрібний окунь, а якщо загодувати підходить швея. Дрібний окунь нас цікавив тільки із спортивного інтересу, а ось швея вже з гастрономічного.

    Раненько вибралися на вибране місце риболовлі. Замісили магазинну прикормку з глиною, підгодували і приступили до риболовлі. В якості наживки пробували застосовувати опариш, хробака і кукурудзу. В результаті виявилося, що найбільш ефективним був чистий опариш.

    Після першого ж закиду я перекинув свій поплавок через волосінь Олега, не взяв при закиді поправку на вітер, і заплутав обидві вудки. На наш оригінальний початок риболовлі прийшов подивитися знаменитий місцевий досвідчений рибак Ігор. Слово за слово, одине закидання вудки за іншим, риболовля налагодилася, тепер вже втрьох, а разом з нею і дружнє спілкування, так як у нас був спільний інтерес – рибалка.

    Під самим берегом попадався дрібний бичок, а трохи далі швея, іноді навіть з долоньку. Зрозуміло, найбільш уловистим рибаком в цей день був Ігор. Він щедро ділився знаннями, як краще ловити і навіть провів діагностику наших вудок, що з ними не так:

  • у мене на волосіні був вузлик, який заважав закидати і іноді плутав волосінь;
  • поплавці потрібно було максимально угрузити, щоб трохи стирчав тільки кінчик, інакше ніжне клювання швеї не побачиш;
  • гачок потрібно поставити по менше, цей швеї в рот не влазить.

     З усіма зауваженнями ми погодилися, але після обіду погода почала псуватися. Піднявся вітер, почався дощ, і ми всі разом вирушили додому смажити на сковорідці в кукурудзяній муці зловлену сьогодні швею. Вийшла повна сковорідка, зізнаюся, було дуже смачно.

День другий – неділя 09.04.2017 року

    З ранку ми з Олегом трохи переробили вудки у відповідності з вчорашніми зауваженнями, поснідали, і тільки зібралися відправлятись на риболовлю, як до нас під’їхав на мотоблоку з причепом Ігор. Він люб’язно запропонував підвести нас до місця риболовлі, мовляв, нам по дорозі. Нас не довелося умовляти, так і вчинили.

09-04-17-01

     В моїй риболовній практиці на риболовлю добирався різними способами: пішки, на велосипеді, на маршрутці, на машині, але на такому транспортному засобі вперше. Я був у повному захвані!

09-04-17-02

    Погода була сонячна, ясна, температура повітря + 12°С, майже повний штиль і пташки радісно щебетали – краса.

    Прибувши на місце риболовлі, знову загодували і зайнялися улюбленим хобі. В цей день рибальська удача більше полюбила Олега. В улові переважала швея, іноді траплялися бички. Однак чемпіоном у підсумку виявився все одно Ігор. Він зловив в цей день найбільшу рибу – червонокнижний рибець вагою приблизно 400 г.

09-04-17-04

     Після короткої фотосесії рідкісну червонокнижну рибу звичайно випустили в річку.

    А на обід, по старій рибальській традиції, зварили на багатті в чавунці уху.

09-04-17-03

    Після обіду кльов був такий самий, клювала така сама риба. Цікавий вийшов рибальський день.

День третій – понеділок 10.04.2017 року

     Олег і Ігор були зайняті по господарству, на рибалку відправився сам. Прикормки вже не було, тому ловив чисто на наживку: пробував окремо на хробака, опариша, потім на бутерброд черв’як з опаришом. Хробака моментально збивала мілка риба, а покльовки відбувались лише на опариш.

     Попадалися в основному дрібні окуньки, рідше такого ж розміру бички. Треба зізнатися, кльов був відмінний, покльовки різкі. Після зимової туги за літньою риболовлею такий кльов найкращі ліки, бальзам на рану.

    Більше про риболовний процес протягом цих трьох днів можна подивитися на відео, викладеному нижче:

     Наловивши штук двадцять, випустив їх назад у річку і пішов збиратися в дорогу додому. Відмінна вийшла рибалка.

Р.S.

     Протягом усіх трьох днів ми спілкувалися з іншими рибалками і місцевими жителями. Виключно всіх цікавила доля Дністра та прилеглих сіл після будівництва на річці каскаду ГЕС. Природно річкова риба, яка любить проточну воду зникне. Серед таких видів крім інших червонокнижні морена і рибець.

    Думок було багато і різних, але здебільшого сходилися на думці, що перші кілька років після будівництва нових водосховищ збільшиться кількість ляща, плотви, карася, коропа. А з часом, через швидке замулювання риби буде все менше.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree